Anasayfa Manşet Sarıgazi’de OHAL uygulamaları: Kaypakkaya ve 12’ler için pankart asmak gözaltı ve tutuklama sebebi!

Sarıgazi’de OHAL uygulamaları: Kaypakkaya ve 12’ler için pankart asmak gözaltı ve tutuklama sebebi!

Cuma, 19 Mayıs 2017 17:24
Yazdır PDF

liseliler gozaltindaH. Merkezi: OHAL adı altında sokakları halka kapatmaya çalışan devlet OHAL’de 12 halk savaşçısı ve Kaypakkaya için pankart asanlara gözaltı ve tutuklamalarla saldırdı.

OHAL keyfiyetiyle kapsamlı saldırılarına devam eden devlet İstanbul’un emekçi semtlerinden olan Sarıgazi’de pankart asmak isteyenlere art arda düzenlediği saldırılarla adeta sokakları yasaklamaya, caddelerin politik gündemli mesajlarla donatılmasını engellemeye çalışıyor. Bugün bu saldırıların merkezinde ise komünist önder İbrahim Kaypakkaya ve Aliboğazı’nda 4 gün boyunca faşist TC ordusu ile çatışarak şehit düşen 12 TKP/ML TİKKO gerillası için asılan pankartlar var!

 

12’ler için pankart asan Adıgüzel tutuklandı, Koçak gözaltında!

24-28 Kasım 2017 tarihlerinde Dersim-Aliboğazı’nda TİKKO gerillaları ile TC ordusu arasında yaşanan çatışmada şehit düşen 12 halk savaşçısının Mayıs ayı içerisinde açıklanmasının ardından halk savaşçıları için buraya asılan pankart gerekçe gösterilerek Partizan okuru Zafer Adıgüzel tutuklanmıştı. Ardından ise aynı gerekçeyle bu sabah saatlerinde evi basılan Okay Koçak gözaltına alındı.

 

Liseliler gözaltında: “Kaypakkaya’yı anmak suç değildir!”

Komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın 44. ölümsüzlük yıldönümü vesilesiyle Demokrasi Caddesi’ne pankart asmak isteyen 5 Liseli Genç Umut üyesi de dünden bu yana bugün savcılığa sevk edilmeleri gerekirken keyfi olarak hala gözaltındalar. LGU gözaltıların serbest bırakılması için astığı pankartta “İbrahim Kaypakkaya’yı anmak suç değildir! Liseliler serbest bırakılsın!” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü