Anasayfa Manşet AKP’nin açlık grevleriyle ilgili ilk açıklaması şaşırtmadı

AKP’nin açlık grevleriyle ilgili ilk açıklaması şaşırtmadı

Cuma, 19 Mayıs 2017 19:48
Yazdır PDF

Nuriye Gülmen Semih ÖzakçaH.Merkezi: Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi direnişlerinin 72. gününde AKP’den ilk açıklama; "Kadere teslim olsunlar" dedi!

Hukuksuzca ellerinden alınan işlerini geri isteyen ve sokak eylemlerini açlık grevine dönüştürerek direnişe devam eden Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile ilgili BBC Türkçe'ye konuşan AKP Milletvekili ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Said Yüce, "Türkiye Devleti ve kurumları kimseye zulmetmek için değil, adaleti tesis etmek için var. O nedenle bu tepkiyi koyan arkadaşlara tavsiyem o dur ki, biraz da sabırla ve mutlaka hayatta kalarak haklarını aramalılar. Açlık grevi bir çare değil ve yol değil."

Açlık grevi gibi eylemler hem bizim inançlarımıza hem değerlerimize uygun şeyler değildir. Başka şeyler yapabilirler. Allah'ın verdiği canı ancak Allah alır. Rızkı da veren Allah'tır. Allah'ın verdiği rızık, bazen orada olmaz burada olur. Kadere teslim olmak ve tevekkül etmek lazım. Allah muhafaza o insanlar hayatlarıyla bunu ödeseler, bu Allah'ın da hoşuna gitmeyen bir şeydir. Fakat şunu tekrar tekrar tavsiye ederim, devletimize güvensinler ve açlık grevinden vazgeçsinler. Emin olsunlar ki, biz de onlar mutlaka kurtulsun istiyoruz. Ama başka şeylere alet olmamak lazım. Onlar ve onları destekleyenlerin de grevden vazgeçip diyalog yöntemini seçmesi çözümü hızlandırmaya sebep olur."

Direnişlerinin 192. açlık grevinin ise 72. gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça hükümet tarafından görmezden gelinmeye çalışılsa da ezilenlerin direnişi hükümeti korkutuyor. BBC Türkçe'nin yaptığı habere göre ise hükümet yetkilileri iş yoğunluğunu ileri sürdü ve İçişleri Bakanlığı hiçbir açıklama yapmama kararı aldı. AKP milletvekili İnsan Hakları Başkan Yardımcısı İbrahim Aydemir, "Grupta alınan ortak karara göre, bu konuda beyanat vermeyeceğiz" şeklinde açıklama yaptı.

Kaynak: Etkin Haber Ajansı


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü