Anasayfa Manşet Özgür Gelecek ve Partizan okuru Şimşek tutuklandı!

Özgür Gelecek ve Partizan okuru Şimşek tutuklandı!

Cuma, 14 Temmuz 2017 16:38
Yazdır PDF

erzurumda gozaltiBursa: Ülkede OHAL'ın ilanıyla artan hak ihlalleri birlikte, gözaltı ve tutuklamalarda son hızla devam ediyor. Bursa’da da başta HDP yöneticileri, üyeleri olmak üzere, devrimci, demokrat kurum ve kişilere yönelik saldırılarda, son bir yıldır devam etmektedir.

 

10 Temmuz günü gece yarısı abisinin çalıştırdığı dükkanından çıkarak evine giden, Özgür Gelecek ve Partizan okuru Yılmaz Şimşek sokakta tartaklanarak zorla gözaltına alınmıştı.

 

Gözaltı süresince açlık grevine giden Şimşek’in, dosyasına da gizlilik kararı konulmuştu. Bu gün sabah savcılığa çıkartılan Simsek, “örgüt propagandası” yapmak iddiasıyla tutuklandı.

 

Tutuklanma nedeni “İssizliğe, yoksulluğa, iş cinayetlerine, katliamlara karşı, OHAL’e inat, 1 Mayıs’ta alanlara” Partizan imzalı stickerları, KHK ile ihraç edilen, işine geri dönmek için Nüriye Gülmen ve Semih Özakça’nın direnişine destek eylemlerine katılmak, Erdoğan’ın karikatürünü sosyal medyada yapılan paylaşımları beğenmek olarak gösterilen Şimşek sevk edilen hakimlikçe “terör örgütü propagandası” yapmak iddiasıyla tutuklandı.