Anasayfa Manşet MKP/HKO gerillası Yılmaz Kes (Şahin) ölümsüzlüğe uğurlandı

MKP/HKO gerillası Yılmaz Kes (Şahin) ölümsüzlüğe uğurlandı

Cuma, 04 Ağustos 2017 16:28
Yazdır PDF

DGXeVb6XcAARLLSH.Merkezi: 1 Ağustos tarihinde Ovacık’ta 2 yoldaşı ile birlikte şehit düşen MKP MK-SB ve Genel Sekretarya üyesi Yılmaz Kes (Şahin) bugün memleketi Dersim’de sloganlarla ölümsüzlüğe uğurlandı.

Cenazenin alınmasının ardından Merkez Cemevi’nde bir araya gelen kitle alkış ve sloganlarla Atatürk Mahallesi’nde bulunan 17’ler mezarlığına doğru harekete geçti. Kitle mezarlığa geldiğinde, Yılmaz Kes şahsında tüm devrim ve komünizm mücadelesinde yitirilenler adına 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Cenaze törenine HDP Milletvekilleri Erdal Ataş ve Alican Önlü’nün yanı sıra siyasi parti ve kurum temsilcileri de katılarak konuşma gerçekleştirdi.

Burada yapılan açıklamada “Yılmadan çeliğin nabzına su taşıyan, sınıfsız ve sömürüsüz bir yaşamın düşünü yarınlarına taşıyan Yılmaz Yoldaş’ı, Taylan Yoldaş’ın yüreğine, 17’lerin devrim gülüşüne uğurluyoruz. Kürdistan dağlarının bağrında dalgalanan Şahin gibi sevdasına kanatlanıp dövüşe dövüşe yürüdü Yılmaz Yoldaş.” denildi.

Yılmaz Kes’in mücadele de hep bir adım önde olduğu açıklamada vurgulanırken

Açıklama şöyle devam etti. “Bezgin ve dayanıksız köylülerin Şahin’i, grev çadırlarında sabahlayan işçilerin Şahin’i, proletaryanın devrim ve sosyalizm bayrağında dalgalanan nice yoldaşlarının Şahin’i, isyankâr yüreği Mahirce, devrime sunulan yüreği Sevdaca dolup taştı. İbrahim Kaypakkaya’nın yoldaşları Yılmaz, Sevda ve Mahir’in düşleri devrim ve sosyalizm kavgasında bize ışık olacaktır. Devrim şehitleri ölümsüzdür”

Cenaze töreninde sık sık “Gerillalar ölmez, yaşasın Sosyalist Halk Savaşı, “Yaşasın Partimiz Maoist Komünist Partisi”, “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya”, “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Şahin Yoldaş Yaşıyor, MKP savaşıyor” sloganları atıldı.

Yoğun asker ve polisin yoğun ablukası altında gerçekleşen cenaze töreninde kitle, Dağların “Şahin”ini kavga marşları eşliğinde ölümsüzlüğe uğurlandı.  


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü