Anasayfa Manşet Rojava Komutanlığı; Üç MKP-HKO yönetici ve savaşçısı ölümsüzdür“

Rojava Komutanlığı; Üç MKP-HKO yönetici ve savaşçısı ölümsüzdür“

Pazar, 06 Ağustos 2017 09:44
Yazdır PDF

DGdHTK9XkAALYeiH.Merkezi: Dersim Ovacık’ta gerçekleştirilen hava bombardımanında yaşamını yitiren üç MKP gerillası için TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığından bir açıklama geldi.

Elimize e-posta yoluyla ulaşan “Üç MKP-HKO Yönetici Ve Savaşçısı Ölümsüzdür“  başlıklı açıklamada, gerçekleşen katliamların devrim ve özgülrük yürüyüşünü durduramayacağına dikkat çekildi.

“Dersim-Ovacık’ ta düşman bir kez daha teknik üstünlüğünü kullanarak üç yiğit MKP-HKO yönetici ve komutanı’nı katletti. Halkımıza ve gerilla güçlerine yönelik gerçekleşen katliamlar karşısında bir kez daha safımızın ve yerimizin neresi olduğunu yüksek sesle haykırarak kimler ve ne amaç için savaştığımızı deklare etmeye devam ediyoruz.

Ve diyoruz ki halkımıza ve gerillaya karşı gerçekleşen bu katliamlar devrim ve özgürlük yürüyüşümüzü durduramayacaktır. Büyüyen kin ve öfkemiz ve hesap sorucu mücadelemiz olacaktır.” denilen açıklamada, halkın özgürlük arayışının süreceğinin altı çizildi.

 

“Halkımızın özgürlük arayışı ve halk savaşı devam edecektir “

“Emperyalizmin uşağı komprador burjuva ve toprak ağalarının katliamcı- soykırımcı faşist iktidarı şunu çok iyi bilsin ki özgürlük ve kurtuluş uğruna savaşan halkımızın yiğit ve onurlu evlatlarını katlederek demokratik halk devrimi yürüyüşü engellenemez.

 Sömürü ve zulümden kurtuluş mücadelesi katliam ve zulümle durdurulamaz. Sömürü ve zulüm son buluncaya dek halkımızın özgürlük arayışı ve halk savaşı devam edecektir.” ifadelerine yer verilen açıklama şu sözlerle sona eriyor:

“Bizler Rojava’ da faşist TC devletine ve DAİŞ çetelerine karşı savaşan TKP/ML‘ye bağlı TİKKO gücü olarak her birini gerilla ve savaş alanlarında tanıdığımız devrim ve özgürlük şehitlerini saygıyla selamlıyor, mücadele ve direnişlerini savaşımızın önemli değerleri olarak kabul ediyoruz. Düşlerini ve anılarını sonsuza dek yaşatacağımızı sözünü veriyoruz.

Yılmaz Kes-Sevda Serinyel-Mahir Özgül Yoldaşlar Ölümsüzdür.

Kahrolsun Faşist Diktatörlük.

Yaşasın Halk Savaşı

TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı

AĞUSTOS 2017”  


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü