Anasayfa Manşet Esenyurt’ta devrimci basınımızı halka ulaştırdık!

Esenyurt’ta devrimci basınımızı halka ulaştırdık!

Pazar, 06 Ağustos 2017 09:51
Yazdır PDF

basin kurumlarindan ozgur gelecek icin cagri 681x341İstanbul: Gazetemize yönelik saldırılara karşı okurlarımızın sahiplenmesi devam ediyor. İstanbul Özgür Gelecek okurları, gazetemize yönelik bu yaklaşımlara karşı gazetemizi kitlelere daha fazla ulaştırarak yanıt vereceklerini duyurdu. 

İstanbul Özgür Gelecek okurlarının açıklaması şu şekilde:

 

"Esenyurt’ta devrimci basınımızı halka ulaştırdık!

Gazetemize yönelik baskıların, şiddet ve tehdit yönelimlerinin sürdüğü bugünlerde Esenyurt’ta Özgür Gelecek ve Partizan okurları tarafından gazete dağıtımı gerçekleştirdik.

Esnaf ile yapılan sohbet eşliğinde gerçekleşen bu dağıtımda, gündeme dair tartışmalar yürüttük ve gazetemizin son sayısı ile Partizan dergisinin son sayısını halka ulaştırdık.

Aynı zamanda HDP’nin Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda düzenlediği “Vicdan ve adalet nöbeti”ne dair yapılan gözlemler doğrultusunda tartışmalar yürüttük.

Halk,  “Vicdan ve Adalet nöbeti”ndeki polis ablukası ve tacizine rağmen ziyaretlerin daha da kitlesel bir şekilde gerçekleştirilmesi ve nöbetin sürdürülmesi doğrultusunda istek ve tepkileri dillendirdi.

Bir yandan KHK ile işlerinden ihraç edilen Nuriye ve Semih’in tutuklulukları devam ederken onlara uygulanan işkence ve şiddete de tepki gösterdiler. 

Gazetemize dair baskıların şiddetle arttığı bu günlerde gazetemizin okunmasının önemli bir yerde durduğuna vurgu yaptık, devrimci basının takip edilmesinin gerekliliğini aktarmaya çalıştık.

 

“ Saldırılar içine düşülen politik çıkmazlığın en somut örneğidir”

Kendi içimizde ve gazetemizin İstanbul’da diğer okurlarıyla son süreçte gazete bürolarımıza ve yoldaşlarımıza yönelik, tehdit ve şiddete karşı gazetemizi daha fazla sahiplenmenin önemi üzerinde durduk ve İstanbul Özgür Gelecek okurları olarak yaşananlara yönelik tepkimizi dile getirmeye karar verdik:

“Yılların emeği olan ve uğruna bedeller ödenen Özgür Gelecek gazetemizin çalışanlarına yapılan saldırılar ve bürolarının basılması hiçbir devrimci ve demokratın kabul etmeyeceği bir pratiktir.

Bizler bir olaya yaklaşırken bu yaklaşımın neye-kime hizmet ettiğine bakarız ve çıkan sonuç ile olayın meşrutiyetini tartışırız. Ortaya konan bu pratik tavrın faşizmin ekmeğine yağ sürmekten başka hiçbir yararı yoktur.  Konuşma adı altında çalışanlarına pusu atılması, bir hırsız edasıyla büroda kimse yokken kilitlerin kırılıp değiştirilmesi ise içine düşülen politik çıkmazlığın en somut örneğidir.

Bu kesim ve bu kesimden etkilenenlere çağrımız bir an önce bu devrimci olmayan tavırlarından vazgeçmeleri ve kapsamlı bir özeleştiri vermeleridir. Devrimci-demokrat olan kişi ve kurumlara düşen görev budur.

OHAL koşullarında her türlü baskı-tutuklamalara rağmen gazetemiz Özgür Gelecek çıkmaktadır. Gazetemizin bu koşullarda çıkması devrimci duruşun bir sonucudur ve bizlere düşen bu pratiği sahiplenip büyütmektir.

Biz İstanbul’un Özgür Gelecek okurları olarak yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyor ve gazetemizi sahipleniyoruz.” 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü