Anasayfa Manşet YDG: “Halk gençliğine gerçeklerin ulaşmasını engelleme amacı taşıyan bu saldırıları boşa çıkaracağız!”

YDG: “Halk gençliğine gerçeklerin ulaşmasını engelleme amacı taşıyan bu saldırıları boşa çıkaracağız!”

Çarşamba, 30 Ağustos 2017 14:39
Yazdır PDF

ydg mansetH. Merkezi: Resmi internet sayfasının hacklendiğini ve twitter hesabının Türkiye’den engellediğini duyuran Yeni Demokrat Gençlik bir açıklama yayınlayarak “Aynı gece içerisinde gerçekleşen ve halk gençliğine gerçekleri ulaştırmamızı engelleyen bu iki saldırı arasında hiçbir fark görmediğimizi, her iki saldırının da temelinde devrimci mücadelemizi sekteye uğratma amacı taşıdığını ve bu saldırıları boşa çıkaracağımızı belirtmek isteriz” dedi. YDG’nin açıklaması şu şekilde:

 

Halk gençliğine gerçeklerin ulaşmasını engelleme amacı taşıyan bu saldırıları boşa çıkaracağız!

Kolektifimizin yaklaşık 2 aydır yoğun bir emek harcayarak gece-gündüz üzerinde çalıştığı, dünde son haline getirilerek duyurusunu yaptığı kurumsal internet sitemiz yenidemokratgenclik.com aynı gece çeteci bir güruh tarafından siber saldırıya uğradı. Sitemizde bulunan çok sayıda yazıyı silen bu güruh, çeşitli korsan açıklamaları yine korsan bir şekilde resmi internet sitemize yüklemiş, kurumlarımıza ve yoldaşlarımıza dönük saldırı-tehdit pratiklerine bir yenisini eklemişlerdir. Yine aynı gece kurumsal twitter hesabımız @yenidemokratgen Türkiye’de erişime engellendi. Aynı gece içerisinde gerçekleşen ve halk gençliğine gerçekleri ulaştırmamızı engelleyen bu iki saldırı arasında hiçbir fark görmediğimizi, her iki saldırının da temelinde devrimci mücadelemizi sekteye uğratma amacı taşıdığını ve bu saldırıları boşa çıkaracağımızı belirtmek isteriz.

Uzun bir süredir siyaset yasakçılığı üzerinden ayakta kalmaya çalışan bu güruh, kendilerine mesken eyledikleri sosyal medya üzerinden giriştikleri yoğun karalama çalışmalarına, sitemize de saldırarak kendileri nezdinde “zafer”, halk nezdinde ise kara bir leke olarak anılacak pratiklerine yeni bir halka eklemişlerdir. Daha öncede giriştikleri siyaset yasakçı temelli, fiziki saldırı ve tehdit pratiklerine karşı özeleştiri vermeye çağırmış, saldırganlıktan vazgeçmeleri çağırısında bulunmuştuk. Gerek bizlerin gerekse de devrimci-demokrat-yurtsever kurumların yaptığı çok sayıda sağduyu çağrısına, saldırı ve tehdit pratiklerine yenilerini ekleyerek karşılık verenler bilmelidir ki, “zafer” edası ile övündüğünüz pratikler 45 yıllık geleneğin tarihine kara leke olarak çoktan geçmiştir.

İnternet sitemiz kısa bir süre için eski halinde yayına devam edecektir. Kısa bir süre sonra internet sitemiz yenilenen hali ile tekrar yayında olacaktır.Twitter üzerinden ise bizleri @YDGiletisim hesabından takip edebilirsiniz.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü