Anasayfa Manşet Güzel ana, kalkacak yine yanımızda olacak!

Güzel ana, kalkacak yine yanımızda olacak!

Çarşamba, 20 Eylül 2017 11:05
Yazdır PDF

güzel ana 4İstanbul: Devrimcilerin annesi, Cumartesi annelerinden Güzel Şahin, 18 Eylül'de bir gün önce geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrılan Partizan geleneğinin devrim emektarlarından araştırmacı-yazar, Serdar Can’ın cenaze töreni sonrası rahatsızlanmış, Gazi mahallesindeki Taksim İlk Yardım Hastanesinde tedavi altına alınmıştı.

Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri(PŞTA)lı Güzel Şahin, beyin kanaması tanısıyla yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. 19 Eylül günü öğle saatlerinde aileye, yoldaşlarına ve dostlarına bilgi veren doktorlar, Güzel ananın bilincinin açık olduğunu ve yaşama sımsıkı tutunmaya çalıştığını söyledi.

Devrimcilerin annesi, yaşamını özgürlük ve demokrasi mücadelesiyle geçiren, nerede bir direniş ve mücadele varsa soluğu orada alan Güzel anayı, yoldaşları ve dostları yalnız bırakmadı. Güzel ananın yeniden aramıza dönmesi umudunu büyüten yoldaşları, yakınları, dostları gün boyunca hastaneye akın etti.

Dün gün boyunca devrimci, demokrat, ilerici kesimlerden çok sayıda kurum temsilcisi ve insan hastaneye gelerek Güzel ananın durumu hakkında bilgi aldı. Acil şifa ve Güzel anayla yeniden alanlarda yan yana olma dileklerini iletti.

12 Eylülden bugüne yana yan yana, omuz omuza mücadele ettiği sayısız kez polis saldırılarına karşı direnişi büyüttüğü, yoldaşı PŞTA’lı Gülmez ana ile birçok Cumartesi annesi hastaneye gelerek Güzel anayı yalnız bırakmadı.

Devrimci güçlerden ESP, SMF ile çok sayıda kurum; İHD, Yaşam Ağacı Derneği, 78’liler, Onur Vakfı ile HDP İstanbul milletvekili Hüda Kaya Güzel anaya güç ve destek vermek için hastanedeydi.

Yaşamı boyunca haksızlığa ve adaletsizliğe karşı mücadele eden Güzel ananın sağlık durumu ciddiyetini korurken yoldaşları ve yakınları 24 saat boyunca yanından ayrılmıyor.

Bugüne kadar nice zorluğun üstesinden gelen Güzel ananın bu engeli de sağ salim atlatacağına olan inançla, tüm yoldaşları, dostları, yakınları ve sevenleri bir an önce sağlığına kavuşmasını bekliyor.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü