Anasayfa Manşet EFRÎN DİRENİŞ |Efrîn’de hava bombardımanı sivilleri vuruyor!

EFRÎN DİRENİŞ |Efrîn’de hava bombardımanı sivilleri vuruyor!

Perşembe, 08 Mart 2018 18:17
Yazdır PDF

Türk ordusunun, ÖSO çeteleriyle birlikte sürdürdüğü Efrîn’'e yönelik işgal harekâtının 48. gününde hava bombardımanları sivilleri hedef almaya devam ediyor.

efrin hava bombardımanı

H. Merkezi:Türk ordusunun Efrîn merkeze bağlı Tırınde köyüne bu sabah(8 Mart) top atışları düzenlediği bildirildi. Topların bir eve isabet etmesi sonucu aynı aileden Hısen (15), Rıfat (10) ve Hale (14) isimli kardeşler yaşamını yitirdi. Çocukların anneleri Binevş Ebdulrehman Cemo (39) ve bir diğer kardeş de yaralandı.

Efrîn’'e yönelik işgal harekâtının 48. gününde Türk ordusu kayıp aldıkça sivil yerleşim yerlerine yönelik hava bombardımanına ağırlık veriyor. ANHA’nın geçtiği habere göre, TC ordusu Efrîn kent merkezini uçak ve toplarla bombalıyor. Türk ordusu bugün (8Mart) sabah saatlerinde Efrîn merkezini top atışına tuttu. Bombardıman kentet bulunan gazeteciler tarafından da görüntülendi. Öte yandan Türk ordusu Efrîn’in Cindirêsê ilçesine de hava saldırısı gerçekleştiriyor.

Efrîn merkezine bağlı Tirinde köyü ile Şerawa'da bulunan Leylûn Dağı'na top atışları yapıldığı belirtiliyor.

 

Efrîn'de 5 sivil yaralandı

Efrîn’e yönelik işgal saldırılarında dün de 5 sivil yaralanmıştı. Türk ordusuna bağlı savaş uçaklarının düzenlediği hava bombardımanında Meydankê ilçesinde Newroz Nûrî Reşo (37), Dilşan Hesen Hemo (20), Mihemed Mustefa Seydo (22), Xedîce Mihemed Ebdo (45) ve Izet Mustefa (80) yaraladı. Yaralılar Avrîn Hastanesi'ne kaldırıldı. Aynı gün Cindirêsê ilçesine yönelik bombardımanda 4 sivil yaşamını yitirmiş, 2 sivil de yaralanmıştı.

 

YPG’den Şera’da eylem:7 asker yaşamını yitirdi

Türk ordusunun işgal saldırılaırnda şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Yurt savunması yapan, toprağına sahip çıkan YPG/YPJ güçlerinin Şera’da TC ordusuna ağır darbe vurduğu öğrenildi.

ANHA’da yer alan habere göre, YPG/YPJ savaşçılarının düzenlediği eylemde 7 TC askeri hayatını kaybetti. Efrîn’’in Şera ilçesine bağlı Metina köyünde, YPG/YPJ savaşçılarının Türk ordu güçlerine düzenlediği eylemde 7 askerin yaşamını yitirdiği kaydedildi.

TC ordusunun işgal girişiminde Cındırese’ye dönük hava saldırıları devam ederken, alanda yoğun çatışmaların da devam ettiği ifade ediliyor. Türk devletinin Efrîn’e işgal saldırılarının 48’inci gününde, Cındırese’ye hava saldırılarını yoğunlaştığı, bölgede Türk ordusu ve ona bağlı ÖSO çeteleri ile YPG-YPG güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtiliyor.