Gençlik

(foto) İstiklal’de 1 Mayıs çalışmaları

 

1 Mayıs çalışmaları kapsamında daha önce yaptığımız toplantılarda planladığımız biçimde merkezi alanlarda stant çalışmalarını sürdürüyoruz. Son olarak İstiklal Caddesi’nde YDG ve Partizan ortak standını açtık.

Kalabalık bir biçimde örgütlediğimiz çalışmada yaygın bir biçimde YDG ve Partizan 1 Mayıs bildirilerini dağıttık. Aynı zamanda çalışma boyunca yaygın bir biçimde yayın dağıtımı yaptık. Sık sık yapılan ajitasyonlarla kitlenin dikkati standımıza ve çalışmamıza çekildi. Ajitasyonlarımızla Gezi İsyanı’nın öfkesinin 1 Mayıs alanlarında olacağı, Gezi şehitlerinin katillerinin tehditlerinin bizi yıldıramayacağı ve 1 Mayıs alanlarını bu kez Ethem, Abdullah, Mehmet, Ali İsmail, Ahmet ve Berkin’imiz için dolduracağımızı halkımıza anlattık ve Partizan saflarına çağrı yaptık.

Genel anlamda verimli geçen çalışmamız yayınlarımızı, bildirilerimizi, 1 Mayıs sloganlarımızı devletin yasaklamaya çalıştığı 1 Mayıs alanında halkımıza ulaştırmamız bizim açımızdan önemliydi. Standımızda yaptığımız sohbetlerde bize sorulan ilk soru nerede toplanarak Taksim’e geleceğimizi öğrenmeye dönük sorulan sorulardı. Bizim buradan çıkardığımız sonuç halkımız için Taksim tartışılmaz bir noktadır. “Taksim’den umudunuzu kesin”  diyen başbakana verilecek güzel yanıtı biz yine kitleler içinde bulduk: Taksim bizim için tartışılmaz!

“Biz Berkin abiyi çok seviyoruz”!

Çalışmamız boyunca YDG’nin hazırlamış olduğu Berkin posteri özellikle çocuklar tarafından oldukça ilgiyle karşılandı. Çocuklarla yaptığımız sohbetler sırasında en sık kurulan cümle “Berkin abiyi kim tanımaz ki” oldu. Çocukların Berkin vesilesiyle standımıza göstermiş oldukları ilgi, Berkin’imizin de dediği gibi “Umutla yarınlara koşuyoruz” sözünü kanıtlar nitelikteydi.

Çalışmamızın ardından yaptığımız değerlendirme devam eden 1 Mayıs çalışmalarımızın gidişatı açısından oldukça önemliydi. Olumlu ve olumsuz yönlerine dair yapılan değerlendirmelerle çalışmalarımızı ilerleteceğiz.

Cuma günü 14.00’da Bakırköy meydanda olacağız.

İstanbul YDG

[widgetkit id=598]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu