Güncel

1 Mayıs Mahallesi’nden Taksim çağrısı

Yerel seçimlerin değerlendirildiği, 1 Mayıs ve ardından 18 Mayıs ve Gezi isyanının yıldönümüne dair hazırlıkların tartışıldığı Partizan toplantısının ardından 1 Mayıs Mahallesi’ni de içine alan bölgede faaliyetin örülmesine dair yapılan toplantı yapıldı. Yapılan toplantıda somut programlar oluşturuldu. Gezi isyanının ardından yapılacak olan 1 Mayıs’ın artan önemine vurgu yapılan toplantıda faaliyete örgütlü bir karakter kazandırılması ve geniş kitlelere ulaşma hedefiyle mücadelenin yükseltilmesi perspektifi oluşturuldu. Faaliyetimizin geniş bir sahada örgütlenmesi gerektiği üzerine yürütülen tartışmalarda daha fazla işçi emekçi kitlesine ulaşmanın çerçevesi de oluşturulmuş oldu. Faaliyetin kapsamı ve görevleri üzerinden kendimizi örgütlemeyi esas alan bir planlamayla, materyallerimizin yaygın ve yaratıcı şekilde kullanımı ve kitlelere ulaşma yöntemimiz ve tavrımız üzerine tartışmalar yürütüldü.

Afiş ve bildirilerimizin yaygın şekilde yapılması, mahalle pazarlarında stant açılması, sabahları otobüs duraklarında gazete ve bildiri dağıtımlarının yapılarak işçi ve emekçilere ulaşılması, tekstil atölyelerine, bölgedeki işçi ve emekçilerin çalıştığı havzalara gidilmesi, kahve konuşmalarının, ev toplantılarının örgütlenmesi, merkezi afiş ve stant çalışmalarının yapılması, Taksim’e çağrı pankartları, yazılamaları ve şablonlarının yapılması önerileri üzerinden planlamalar ve faaliyet grupları oluşturuldu. Gücümüzü ve enerjimizi verimli şekilde kullanmaya, önümüze koyduğumuz görevleri yerine getirerek başarmaya kilitlenerek Taksim çağrısına kitlesel şekilde yanıt olmaya dönük hedefler belirlendi.

Önümüze koyduğumuz görevlerin başarılmasında sürecin, politikalarımızın kavranmasının önemi üzerinde durulurken,  örgütlü ve disiplinli şekilde çalışmalara katılımın esas alınması gerektiğine dikkat çekildi.

1 Mayıs Mahallesi’nde afiş çalışması

1 Mayıs’a hazırlığın pratik ilk evresi,  afişlerimizin tez elden yapılması olmuştur. Partizan ve Yeni Demokrat Gençlik’in 1 Mayıs’a çağrı afişleri oluşturulan faaliyet gruplarıyla başlatılmıştır. Gün içerisinde örgütlenen Özgür Gelecek gazetesi dağıtımıyla 1 Mayıs çağrısı yapıldı.

Dudullu’da gazete dağıtımı

Dudullu’da da 1 Mayıs çalışmaları kapsamında gazete ve bildiri dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtım sırasında seçimler ve 1 Mayıs çalışmaları üzerine sohbet edilerek verimli bir faaliyet örgütlendi. 

1 Mayıs Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu