GüncelManşet

(foto) “1 Mayıs’ın coşkusu Eskişehir’de”

 

Eskişehir’de 1 Mayıs çoşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Saat 12.00’da Adalarda toplanan içlerinde DİSK, KESK, TMMOB, TTB gibi kurumlar ile HDK bileşeni partilerin olduğu kitle buradan miting alanı alan Odunpazarı Meydanına yürüyüşe geçti. Partizan ve YDG korteji de sloganlarıyla saat 12.00’da yürüyüşe başladı.

Partizan kitlesi yürüyüş boyunca “Halkımız Saflara, Partizanlara” , “ Kahrolsun Faşist Kemalist Diktatörlük” , “Kazanılacaksa Devrim…” , “Faşizme İsyan Halka Önder Partizan” , “Önderimiz İbrahim, İbrahim Kaypakkaya” , “ 1 Mayıs Kızıldır Kızıl Kalacak” , “Gençlik Ayakta, YDG sokakta” “Ağa Patron Devletini Yıkacağız Halk İktidarı Kuracağız” vb sloganlarını haykırdı. Ayrıca ‘Her Yer Taksim Her Yer Direniş” , “Yaşasın Kızılay Direnişimiz” sloganları ile İstanbul ve Ankara’da ki mücadele selamlandı.

Alana giriş esnasında polis herhangi bir arama noktası kurmamıştı. Partizanların “Önderimiz İbrahim İbrahim Kaypakkaya” sloganıyla alana girerken halkın bir kısmı tarafından alkışlarla destek verilmesi dikkat çekiydi. Bunun yanı sıra insanların kortejimize ilgisi ve flamalarımızı tutmak istemesi, onlarla fotoğraf çektirmeleri diğer güzel ayrıntılardı.

Sendika temsilcilerinin konuşmalarından sonra sahneye çıkan İlkay Akkaya’nın şarkıları ve çekilen coşkulu halaylarla miting sonlandırıldı.

[widgetkit id=633]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu