GüncelKadın

10 yıldır kayıp olan Güldane Biçer’i kocası katletmiş

Eylül 2011'den bu yana kayıp olarak aranan Güldane Biçer'in evli olduğu kişi Osman Biçer, eşini öldürdüğünü bir televizyon programında itiraf etti.

10 yıldır kayıp olan ve yakınlarının bir televizyon programında aradığı Güldane Biçer’in evli olduğu kişi Osman Biçer tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Cinayeti itiraf eden Osman Biçer’in cesedi gömdüğünü söylediği yerde inceleme yapan ekipler kemik parçaları ve kadın kıyafetleri buldu.

Çocuklarına ‘başkalarına kaçtı’ demiş

Televizyon programında cinayete ilişkin şunlar ifade edilmişti: “Osman Biçer cinayeti daha önce planlamış. 10 yıl önce Osman eşini arayarak Çatalca’ya çağırıyor. ‘Burada bir çiftlik buldum, senin de görmen gerekiyor’ diyor. Güldane de eşi Osman’ın yanına gidiyor. Osman eşi Güldane’yi Büyükçekmece’de bir tarlaya götürüyor ve burada bıçaklıyor.”

Osman Biçer, Güldane’nin ailesine ve çocukları Barış’a ise annelerinin başka bir adamla kaçtığını söylemiş. Daha sonra Osman Biçer eşinin gıyabında boşanma davası açıyor ve üstüne iki evlilik daha yapıyor.”

Yaşanan gelişmelerin ardından Osman Biçer’in çelişkili ifadeleri üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı Biçer hakkında soruşturma başlattı. İfadesi alınan Biçer, eşini kendisinin öldürdüğünü itiraf etti.

Eşi Güldane Biçer’i öldürdüğünü ve Büyükçekmece Karaağaç’ta göl kenarına gömdüğünü itiraf eden Osman Biçer, sonrasında da polise gidip kayıp başvurusunda bulunduğunu söyledi. Biçer’in ifadesinde söylediği göl kenarında çalışma başlatan ekipler, Güldane Biçer’e ait olduğu düşünülen kemik parçaları ve kıyafetlere ulaştı.

Osman Biçer gözaltına alındı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu