Güncel

18 Mayıs hazırlıklarına dair

1 Mayıs’tan hemen sonra gündemimize aldığımız 18 Mayıs çalışmalarımı sürüyor.

İlk olarak alanda aldığımız toplantı ile 18 Mayıs’a dair tartışmalar yürütüldü.

Önceki eylemlere dair aktarılan deneyimler ışığında geniş kesimlerle ortak bir anma ve bu anmanın İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer ve Dörtler şeklinde yapmanın anlamlı ve değerli olduğu belirtildi.

Diğer tüm kurumlara ortak anma örgütlemek amaçlı toplantı çağrısı yapılması ve merkezi bir eylem örgütlenmesi tartışıldıktan sonra bulunduğumuz yerellerde “neler yapabiliriz” üzerine tartışmalar devam etti.

Yapılacak çalışmalar sırasında afiş, bildiri stant çalışmasının yanı sıra 18 Mayıs merkezi anma yürüyüşü dışında yerellerde etkinlikler yapılması tartışılarak Menemen ve Narlıdere için etkinlikler yapılması kararı alındı.

Ege’deki şenliklere Pınar Aydınlar katılıyor

Ege Üniversitesi’nde yapılacak alternatif etkinlikleri 18 Mayıs’la birleştirmek önemli olduğu tartışıldı.

Her yıl üniversitelerde düzenlenen “şenliklere” olarak Ege Üniversitesinde yapılan etkinliklere alternatif olarak devrimci demokrat öğrenciler alternatif etkinlikler düzenliyor.

Bu yıl da Ege Üniversitesinde yapılacak şenliklere alternatif etkinlikler Demokrat Yurtsever Öğrenci Meclisi (DEM-YÖM) ve Yeni Demokrat Gençlik (YDG) tarafından düzenleniyor.

Bu kapsamda Ergin Xelikan, Emeğe Ezgi, Yel Değirmeni, MKM Sanatçıları ve Pınar Aydınlar alternatif şenliklere katılacak. Bu etkinliklerde de 18 Mayıs’a dair çalışmalar yürütülmesi tartışılarak her iki çalışmanın birbirini beslemesinin önemli olduğunu vurgulandı.

İzmir Partizan okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu