Güncel

2018 1 Mayıs’ı | 66 kişi gözaltına alındı

1 Mayıs işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma gününde, yasaklanan taksimde kutlamak üzere Beşiktaş’tan yürümek isteyenler gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, toplam 66 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

H. Merkezi: Taksim Meydanı’na girmek isteyen Devrimci Gençlik Derneği üyelerine polis saldırdı. “Taksim yasağını tanımıyoruz” yazılı pankartı DGD üyelerine saldıran polis, 4 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Hakan Bütün, Arzum Gündüz, Metin Coşkun, Ahmet Ediz Kankur.

Yine Taksim Talimhane tarafında da pankart açan Mücadele Birliği’nden 4 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Soy adı öğrenilemeyen Doğukan, Ali Ekber Erarslan, Hıdır Devrim, Süleyman Çakmak ve Pınar Kara’nın gözaltına alındığı belirtildi.

Sıraselviler’de gözaltı

Öte yandan Sıraselviler tarafında da polis hareketlerinden şüphelendiği bir kadını durdurarak, kimlik kontrolü yapmak istedi. Ardından yere yatırılan kadın elleri arkadan kelepçelenerek gözaltına alındı.

Maltepe’de 6 gözaltı

Öte yandan Maltepe’de yapılan mitinge katılmak için arama noktalarından geçmek isteyen 6 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgilere göre Beyoğlu’nda şu ana kadar 60 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi. 56’sının Beşiktaş, 2’sinin Beyoğlu ve 2 kişinin de Şişli’de gözaltına alındığı belirtildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu