GüncelManşet

3. Köprü 3 İşçinin Canını Aldı!

H.Merkezi: kamuoyunda çokça tartışmalara sebep olan ve yapımı sırasında gerçekleşen doğa katliamıyla tartışılan 3. Köprü inşaatında göçük yaşandı. Dün akşam sularında, 3. Köprünün Beykoz mevkii bağlantı yolu çalışmalarında gerçekleşen göçükte 3 işçi hayatını kaybetti.

Beykoz’da 3. Boğaz Köprüsünün bağlantı yolundaki Çavuşbaşı Viyadüğü inşaatında yaşanan göçük dün akşam 21.00’da gerçekleşti. Beton bloklar üzerinde bulunan işçilerden Lütfü Bulut (48), Yaşar Bulut (50) ile Kahraman Baltaoğlu 50 metre yükseklikteki iskeleden toprak zemine düşerek hayatını kaybederken, işçilerden Sonay Bulut (42) ise göçme esnasında viyadüğün beton bloğu üstünde bacağının sıkışması sonucu yaralı kurtuldu. İşçilerden bazıları ise inşaatın beton blokları üzerinde mahsur kaldılar.

Göçük yerine gelen ambulans ve itfaiye kurtarma çalışmalarında bulunurken, Beton blok üzerinde mahsur kalan işçilere ise ilk olarak İtfaiye ekipleri müdahale etmeye çalıştı.  Ancak itfaiye aracının merdiveni yetersiz kalınca, mahsur kalan 11 işçi bölgedeki vinç yardımıyla kurtarıldı.

Yaralı olarak kurtarılan Sonay Bulut ise vince binen 112 görevlileri tarafından sıkıştığı yerden çıkartılarak Ümraniye Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Basına yansıyan haberlere göre ise; göçükte hayatın kaybeden Kahraman Baltaoğlu’nun 2 gün önce işe başladığı belirtilirken, Lütfü Bulut, Yaşar Bulut ve yaralı olarak kurtarılan Sonay Bulut’un kardeş oldukları, Lütfü Bulut’un evli ve 3 çocuk babası, Yaşar Bulut ile Kahraman Baltaoğlu’nun ise evli olduğu öğrenildi.

Beykoz’da Çavuşbaşı viyadüğünde şantiyede çalışmalara ara verilirken, şantiyenin etrafı güvenlik görevlileri ile kuşatılmış halde ve basın mensupları içeri alınmıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu