Güncel

Abdullah Öcalan’ın ailesinden bayram görüşü başvurusu

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın ailesi, avukatları ve vasisi görüşme talebiyle Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulundu.

İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Hapishanesi’nde ağır tecrit altında tutulan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın avukatları Mazlum Dinç, İbrahim Bilmez, Nevroz Uysal ve Serbay Köklü, müvekkilleriyle Pazartesi günü görüşme talebiyle Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuru yaptı.

Bayram başvurusu

Yeni Yaşam’ın haberine göre, Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ve vasisi Mazlum Dinç, İmralı’daki diğer tutuklular Ömer Hayri Konar’ın kardeşi Ali Konar, Hamili Yıldırım’ın kardeşi Polat Yıldırım ve Veysi Aktaş’ın kardeşi Melihe Çetin de avukatları aracılığıyla bayram başvurusu talebiyle 13-14-15 Mayıs için görüşme başvurusu yaptı.

Yanıt yok

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, Öcalan’ın 2009 yılında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) gönderdiği savunmasına ek olarak hazırladığı “Yol Haritası” gerekçesiyle 23 Eylül 2020’de 6 aylık avukat görüş yasağı getirmişti. Görüş yasağı 23 Mart’ta bitmesine rağmen avukatların yaptıkları başvurulara ne olumlu ne de olumsuz yanıt verilmiyor. Öcalan’ın avukatlarından Rezan Sarıca ve Nevroz Uysal, müvekkilleriyle 8 yıl aradan sonra 2-22 Mayıs, 12-18 Haziran ve 7 Ağustos 2019 tarihlerinde görüşebilmişti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu