Güncel

Açlık grevinden haberiniz var mı?

İzmir: İçerisinde Partizan’ın da bulunduğumuz HDK bileşenleri, Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle yapılan açlık grevine dikkat çekmek üzere 19 Nisan günü bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Saat 18.00’de Fuar Basmane Kapısı önünde toplanan HDK bileşenleri “Açlık grevleri 50. gününde. Haberiniz var mı? Ölümler istemiyoruz” yazılı ozalit açtı. Ayrıca eylemde, “Tecride hayır“, “Hapishanelerde açlık grevi var. Duydunuz mu?”, “İmralı’da tecrite hayır“, “F tipi tecrit işkencedir” şeklinde dövizler taşındı.

HDK adına basın metnini okuyan Alper Kaba şunlara değindi; “Kürt halkı üzerindeki imha ve inkar politikaları ve Kürt halkının önderine karşı uygulanan tecrit devam ediyor. Kürt halkının yiğit evlatları bu tecridin kaldırılmasına karşı 50 gündür açlık grevinde. Ölümler kapımıza dayandı. Bu tabloyu daha önce de gördük ölümlerin geleceğini biliyoruz.

Kaba yaşanacak ölümlerden Adalet Bakanlığı’nın sorumlu olduğunu belirtti.

Basın açıklamasının ardından beş dakikalık oturma eylemi yapan bileşenler “Susma haykır tecride hayır” sloganı eşliğinde eylemi sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu