GüncelManşet

ADALETE AÇLIK | “300. günkü açlığım Nazife’m için”

H. Merkezi: KHK ile işlerinden edilen eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi 300. Gününe ulaştı. Sosyal medya hesabından 300 gündür açlık grevinde olduğunu yazan Nuriye, “300. günkü açlığım Nazife için. Nazife’mi Derhal Serbest Bırakın” dedi.

KHK ile işlerinden ve öğrencilerinden edilen eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça 300 gündür açlık grevinde. 300 gündür açlık grevinde olduğunu sosyal medya hesabından yazan Nuriye, bugünkü açlık grevinin tutsak edilen Yüksel direnişçilerinden Nazife Onan için olduğunu söyledi.

 

“Nazife’nin tedavi hakkı engelleniyor”

Nezife Onan’ın kanser hastalığına yakalanma şüphesi olmasına karşın 2 aydır tedavi hakkının engellendiğini de belirten Nuriye’nin tweeti şu şekilde: “Açlığın 300. gününden selamlar! 300 gün oldu, kulaklarınız açlığın çığlığına alışmasın! Bir adım daha atın! 300. günkü açlığım Nazife için. Kanser şüphesiyle tetkik sürecinde olan Nazife Onay’ın tam 2 aydır tetkiklerini yaptırması engelleniyor. Nazife’mi Derhal Serbest Bırakın!”

 

300. günde sosyal medya eylemi

Nuriye ve Semih’in açlık grevlerinin 300. Günü vesilesiyle bugün sosyal medyada eylem gerçekleştirilecek. Hala “Biz işimizi istiyoruz” talebinin geçerli olduğunun ve OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu’nun Nuriye ve Semih için rapor sonuçlarını açıklamadığının belirtildiği açıklamada, sosyal medya eyleminin saat 20.00’de başlayacağı duyuruldu. İlk tweetleri ise Nuriye ve Semih’in atacağı belirtildi. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu