Emek

Adliye işçileri işe geri döndü

H.Merkezi: İzmir Adliye işçileri adliye önünde başlattıkları mücadele sonucu işe geri alındı.

Firmanın ihale sonucu değişmesiyle adliyede yıllardır çalışan 45 taşeron işçisi işten çıkarıldı. İşçiler çalıştıkları adliyeden çıkarılmayı kabul etmeyerek adliye önünde eylem yaptı. 

İşçiler 10 yıldan fazladır çalıştıklarını belirtmiş ve “İşimizi geri istiyoruz” diyerek işten çıkarılmalarına tepki göstererek eylemlerine devam etmişti. İşçilerin mücadelesi sonucu geçtiğimiz günlerde (18 Şubat) günü işe geri alındı. İşler işlerine geri dönene kadar mücadele edeceklerinin mesajı vermişti.

BES İzmir Şube Başkanı Ramis Sağlam ile Çağdaş Hukukçular Derneği işçilerinin de katıldığı eylemde işçiler adına konuşan Ramiz Sağlam, işlerinin tamamının işe alındığını duyurdu. Sağlam, dün akşam saatleri itibariyle yeni şirketin yetkilileriyle yapılan görüşmeler sonucunda, 45 işçinin tümünün bu şirkette işe alındığını, bugün Çalışma Müdürlüğü’ne giderek işlemlerini yapacaklarını dile getirdi. Sağlam ayrıca “Adliye’deki 45 işçinin çalışma koşulları tekstil atölyelerinden daha kötü. Yemek ve servis hakları yok. Bu arkadaşlarımızın tek yumruk olması ve bundan sonra yapacakları çok daha önemli. Bundan sonra verilmesi gereken mücadele sendikalaşma mücadelesidir” sözlerine ekledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu