Güncel

AKM inşaatında çalışan işçilere böcekli yemek!

Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi şantiyesinde çalışan işçilere böcekli yemek verilmesine tepki gösteren İnşaat-Sen, "Sağlıklı yemek yemek inşaat işçilerine lütuf değil kazandıkları bir haktır. Hakkımızın sonuna kadar arkasında duracağız" denildi.

Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi (AKM) şantiyesinde çalışan işçilere böcekli yemek verildi.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan İnşaat-Sen, “Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi şantiyesinden defalarca skandal duyurduk. Böcekli yemek verdiler, koronalı mangal partisi yaptılar. Ama hiç utanması olmayan firma sahipleri hala işçilerin önüne böcekli yemek koyuyor” ifadelerini kullandı.

Sembol ve Yeniyapı İnşaat firması tarafından yapılan AKM inşaatına Hancı Yemek fabrikası yemek verdiği kaydedilen açıklamada,

“Ömrünü o binaları yapmaya veren işçiler, bir kap sıcak yemeğin pazarlığını patronlarla yapmayacak. AKM şantiyesinde işçilere dayattığınız bu koşullara derhal son verin. Sağlıklı yemek yemek inşaat işçilerine lütuf değil kazandıkları bir haktır.

Hakkımızın sonuna kadar arkasında duracağız. İnsanlık dışı koşullarda şantiyeyi yönetmeyi başarı olarak görmeyin. İşçilerin sağlığını tehdit eden uygulamaları engellemek zorundasınız. AKM şantiyesindeki insanlık dışı koşullarla ilgili gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz. Tüm yetkililer bu koşulların sorumlusudur. Peşinizdeyiz” diye belirtildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu