Makaleler

AKP-Cemaat gerginliği “yumuşak karın” değil!

Merhaba,

Her yönü ile dolu dolu bir haftayı daha geride bırakırken, sayfalarımız da bu yoğunluktan nasibini aldı elbette. Cemaat ve AKP arasında yaşanan “gerginliğin” dershaneler konusunda tekrar tartışılmaya başlanmasının, halkın gündemine zorla taşınmasının gayesini anlatan yazıların ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Diğer taraftan 20 Kasım Uluslararası Nefret Suçu Mağduru Trans Bireyleri Anma Günü ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı uluslararası Mücadele (ve Eylem) Günü kapsamında kadınların ve LGBT bireylerin öfkesini sokağa taşıdığı eylemleri biz de sayfalarımıza taşıdık.

Bu sayımızda Edirne F Tipi Hapishane’deki okurlarımız, gazetemiz için olanaksızlıklar içerisinde bir söyleşi olanağı yaratıp, bu emeklerini bizle paylaştılar ve tabii biz de sizle…

Tutsak okurlarımızın yaptıkları söyleşinin de konusu olan Rojava’da süren direnişin TC devletinde yarattığı korku ve paniği, saldırılara da yer verdik gazetemizde. Malum Kürt ulusal sorunu hala devletin “yumuşak karnı”… Sizlere iyi okumalar diliyoruz.

Serkeftin!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu