GüncelManşet

AKP Suriye’yle Savaş Çıkarmak İstiyor

H.Merkezi: AKP’nin Suriye’ye yönelik askeri saldırıya gerekçe uydurmak için MİT kanalıyla Türkiye’ye yönelik saldırı örgütleme seçeneklerinin de konuşulduğu toplantının ses kaydı internete düştü.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler arasında geçen görüşmenin ses kaydında, Suriye’ye yönelik askeri müdahale planları konuşuluyor.

Ses kaydından Tayyip Erdoğan’ın ve AKP hükümetinin Suriye’ye yönelik bir askeri müdahale için olanak aradığı ve bunun için de gerekirse MİT ve kontrolündeki silahlı gruplar aracılığıyla Türkiye’ye ya da Süleyman Şah Türbesi’ne saldırı yapmayı da bir seçenek olarak değerlendirdiği anlaşılıyor.

Davutoğlu “Laf aramızda başbakan da telefonda bu (Süleyman Şah Türbesi’ne saldırı) gerektiğinde bir imkan gibi değerlendirilmeli bu konjonktürde dedi yani” derken, Fidan, “Ben öbür tarafa 4 tane adam gönderirim, 8 tane boş alana füze de attırırım. Problem değil o gerekçe üretilir(…) Biz niye illa Süleyman Şah’ı bekliyoruz. Onu anlamadım… gerekirse oraya da biz saldırı düzenleriz, biz saldırtırız önden canım” diyor.

Konuşmalardan Türkiye’nin Suriye’deki bazı silahlı grupları MİT aracılığıyla doğrudan yönlendirdiği ve bugüne kadar 2000’in üzerinde TIR’la malzeme yolladığı anlaşılıyor.

İzlemek İçin Tıklayınız: http://www.youtube.com/watch?v=y_sdQa0g4YM

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu