Güncel

AKP ve KDP el ele hendek kazmaya!

 

Amed: Rojava sınırında kazılan hendekleri protesto etmek amacıyla bir araya gelen kitle DTK binasının önünde basın açıklaması ve oturma eylemi düzenledi. Partizan ve YDK’nın da destek verdiği hendek protestosunda; hendeklerin AKP, KDP, El Nusra ve El Kaide’nin ittifakı sonucu yapıldığı vurgulandı. Basın açıklamasını okuyan Amed İl Eş Başkanı Zübeyde Zümrüt : “Bu güçler Rojawada oluşan Kürtlerin yapısını kırmaya çalışıyorlar” dedi.

Bu kirli ittifakın Kürtleri yok etmek istediğini de vurgulayan Zümrüt, 100 yıl öncede bu politikalar Kürtlere karşı uygulandı. Ama artık Kürtler bugün bu politikaları boşa çıkararak mücadele etmesini biliyor. Kürtleri bölmek için kazılan hendekler Barzani ve Türkiye’deki uzantılarına mezar olacak. Rojava’da AKP ve KDP kendi elleriyle mezarlarını kazıyorlar. Kürtler asla Rojawa’da kazılan hendekleri kabul etmeyecek. AKP ve KDP ateşle oynuyor, bu ateş onları yakar. Kürtlerin arasında yıllar önce tel örgü çekerek bölmek istediler, ama Kürtler sınırları verdikleri mücadeleler ile anlamsızlaştırdı.

Kürtler bunu da aşmasını bilir. Buradan KDP’yi uyarıyoruz, ateşle oynuyorsunuz, Kürtler sizi ateşinizde boğar. Bu yanlış politikalarınızdan vazgeçin.’’ Dedi. Basın açıklamasından sonra oturma eylemi düzenlendi 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu