Güncel

AKP zihniyetindeki KDP!

 

Amed:  KDP’nin Nisan ayında Rojava sınırında kazmaya başladığı ölüm çukurları devam ediyor. Rojava halkı kazılan hendeklere karşı girdiği nöbetin 5. Günüde nöbeti Qamişlo grubu devraldı.

Nöbet eylemini devralan grup adına Koçerat Barış Meclisi Üyesi Arap asıllı Mihemed Reşat ve Suriye Kadın İnisiyatifi Başkanı Siham Davud açıklama yaptı. Davud,  hendeklerin Kürdistan çıkarlarına hizmet etmediğinin altını çizerek KDP’ye uygulamaya son vermesi çağrısında bulundu.

Rojava sınıra kazılan Hendek 3 Nisan’dan itibaren duyulmaya başladı. O günden bu yana halk tepkilerini göstermeleri rağmen AKP zihniyetiyle aynı politikada olan KDP yönetimi hendekleri destekleyici açıklamalarda bulundu. 3 Nisan’dan bu yana süren hendek çalışmalarını protesto etmek isteyen bir kişi yaralandı, diğer kişi hayatını kaybetti ve yaşlı bir kadın protestolarda bulunduğu için darp edildi. Ölümlerin olmasıyla birlikte Rojava halkının da tepkisi gün geçtikçe büyüdü. Tepkisi büyüyen halktan korkan KDP yönetimi hendek çalışmalarını hızlandırmak için kepçe sayılarını 3’ten 5’e çıkardı, normalde Cuma günleri yaptıkları tatillerde dahî hendek kazılarına hız verdiler.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu