Güncel

Alevi Kurumlarından UĞUR KURT Eylemi!

Bursa: Uğur Kurt’un katledilmesi ve Okmeydanı’ndaki saldırılar sonrası Bursa’da da Alevi Bektaşi Dernekleri Federasyonu Birleşenleri çağrısıyla 25 Mayıs günü saat 13’de Kent Meydanı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamada, “Artık yetti! Katliamlara ve ayrımcılığa son!” pankartı açıldı. Aralarında Partizan’ın ’da bulunduğu ilerici devrimci kurumlarda eyleme destek verdi. Kitle, “Katil devlet hesap verecek”, “Katil polis hesap verecek”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Faşizme karsı omuz omuza” sloganları atıldı.

Bileşenler adına basın açıklamasını okuyan Hüseyin Olgun, Alevilerin 1400 yıldır zulüm yaşadığını, egemenler tarafında yüzyıllardır saldırılara maruz kaldıklarını ifade etti. Dün evlerini işaretleyenlerin, göçe zorlayanların, son bir yıldır 9 canı katlettiğini belirtti.

Yıllardır resmi yetkililerin “havaya ateş açılıyor” açıklamalarıyla katledildiklerini söyleyen Olgun, “Pirimizin de dediği gibi  biz Aleviler olarak ‘Bir olalım, iri olalım, diri olalım’ şiarıyla örgütlenmeye devam edeceğiz ve yüreğinde insan sevgisi olan tüm insanlarımızı bu mücadeleye davet edeceğiz. Yapılan saldırının sorumlularının da takipçisi olacağız” diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu