GüncelManşet

Ali İsmail Korkmaz’ın Davası Ertelendi

 

H.Merkezi: Gezi İsyanı sürecinde sivil polisler ve esnaflarca katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın davası görülmeye başlandı. Davanın dörde bölünmesinin ardından gerçekleşen ilk celse olan “tanıklar celsesi”nde duruşma, Avukatların itirazları üzerine ertelendi.

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bu gün görülen duruşma öncesi destek için İstanbul, Ankara ve Eskişehir barolarından 100’ün üzerinde avukatın da katılımıyla bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Ali İsmail Korkmaz’ın avukat olan ağabeyi Gürkan Korkmaz, ÇHD Genel Sekreteri Hüseyin Aslan, avukat Heval Yıldız Karasu; basın açıklamasında yaptıkları konuşmalarda 3 Şubat’daki ana mahkemede sanıkların dinlenmesi gerçekleştirilmeden tanıkların dinlenmesinin usule aykırı olduğunu vurguladı.

Duruşmada ise avukat Ömer Kavili ilk sözü aldı. Kavili, tanıkların sanıklardan önce dinlenmesi durumunda sanıkların, tanık ifadelerine göre savunma hazırlayarak yalan beyanda bulunabileceklerini belirterek duruşmanın usule aykırı olduğunu ve bu nedenle duruşmanın ertelenmesi gerektiğini ifade etti.

Mahkeme heyeti davanın, Kayseri’deki 3 Şubat tarihli celseyi beklemesi için 28 Şubat tarihine erteledi.

Davada tanıklar Eskişehir ve Ankara’da dinlenecek. Ana duruşma Kayseri’de görülecek. Korkmaz ailesi Hatay’da ifade verecek.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu