Güncel

Ali İsmail Korkmaz’ın katillerinin avukatı çekildi

H. Merkezi: Gezi İsyan’ı sırasında sivil polis ve faşistler tarafından dövülerek katledilen Ali İsmail’in tutuklu üç “sanığın” avukatlığını yapan avukat davadan çekildi. 

Korkmaz Gezi İsyanı sürerken Eskişehir’de  polislerden ve faşistlerden oluşan bir grubun saldırısına uğramış ve ağır yaralanmıştı. Korkmaz bir aydan fazla bir süre yoğun bakımda kalmış ve ardından yaşamını yitirmişti.

Açılan dava sonucunda Ali İsmail’i katlettikleri için “yargılanan” tutuklu katillerden İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu ve Muhammet Vatansever’in avukatı yapan avukat Selamet Şen Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurarak davadan çekildiğini bildirdi. Avukat Şen, “Üç sanığın vekilliğinden çekiliyorum. Dosya ile ilgili ilişiğim kalmamıştır. Gereğinin yapılmasını arz ederim” şeklinde bir dilekçe ile mahkemeye bildirdi.

Hatırlanacağı üzere Ali İsmail’in “güvenlik” gerekçe göstererek Kayseri’ye taşınmış ve dava 4 parça şeklinde farklı şehirlerde görülmesi kararı ile katillerin “yargılanmaması” için her şey yapılmıştı. Elbette davanın takip edilmesini engellemek amacı güdülse de davanın taşınması, binlerce kişinin Kayseri’ye adliye önüne akın etmesi ile engellenemeyerek başarılı olunamamıştı.

görülen mahkemede ise katil polislerden Yalçın Akbulut hakkında tutuklama istemi reddedilmiş ve mahkeme 12 Mayıs’a ertelenmişti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu