Dünya

Almanya’nın Khaled Barakat’a konuşma yasağına karşı uluslararası dayanışma

Alman devletinin Khaled Barakat’a yönelik bu saldırısına karşı dayanışma mesajları yayımlanıyor. Hong Kong, İsviçre, Fransa, Almanya gibi birçok ülkeden dayanışma mesajları sunuluyor. 

Alman devleti, 22 Haziran günü Filistinli yazar ve aktivist Khaled Barakat’a Berlin’de bir etkinlikte düşünce ve ifade özgürlüğüne yönelik bir uygulama ile politik etkinliklerde yer almasını yasaklayarak konuşma yapmasına müsaade etmedi. Berlin devlet yetkilileri bu cezanın 31 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edeceğini beyan etmişti.

“Khaled Barakat Yalnız Değildir”

Alman devletinin Khaled Barakat’a yönelik bu saldırısına karşı emperyalist Alman hükümeti tarafından Filistin halkına dönük gerçekleştirilen ne ilk ne de son saldırıdır.  Filistin halkının haklı ve meşru mücadelesi yasaklarla engellemelere karşı dayanışma mesajları yapılmakta. Hong Kong, İsviçre, Fransa, Almanya gibi birçok ülkeden dayanışma mesajları sunuluyor.

Uluslararası dayanışmayı önemseyen herkes aşağıdaki linki tıklayarak Khaled Barakat ile dayanışmak için hazırlanan görsel aracılığıyla birçok şehirde dayanışma mesajları gönderebilirsiniz.

https://samidoun.net/site/wp-content/uploads/2019/06/Solidarity-With-Khaled-Barakat.png

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu