Güncel

Altınşehir’de 1 Mayıs Kahvaltısı

1 Mayıs’ın politik atmosferine girilen bugünlerde bizlerde Altınşehir Partizan okurları olarak çalışmalara başladık.

1 Mayıs çalışmaları kapsamında bugün (13 Nisan) Altınşehir Şahintepe Mahallesi’nde bulunan İMECE Kadın Dayanışma Derneği’nde Partizan okurları olarak bir kahvaltı etkinliği düzenleyerek 1 Mayıs gündemli toplantı gerçekleştirdik.

Kahvaltının ardından gerçekleştirilen toplantının birinci kısmında yapılan konuşmalarda ülkemizde Gezi İsyanı’ndan bu yana kendini sokaklarda ifade eden geniş halk yığınlarının öfkesine dikkat çekildi. AKP hükümetinin halk düşmanı politikalarına karşı oluşan tepkiye dikkat çekilen konuşmalarda, AKP’nin yanısıra bir devlet gerçekliğinin ve diğer sistem partilerinin teşhirinin önemi üzerinde duruldu. Yolsuzluk ve rüşvet gibi teşhir olan devlet gerçekliklerinin de önümüzde ki süreçte kitlede karşılığını daha somut bulacağı üzerinden yapılan konuşmalarda, seçimlerin bu anlamda belirleyici bir gerçekliği karşılamadığı ifade edilerek bu anlamda halka güven duymada tereddüt yaşamamak gerektiği vurgulandı. Yine birçok konuşmada Gezi İsyanının halkta yarattığı sokağa çıkma, hak arama ve şovenizmi kırma gerçekliğine örnekleriyle dikkat çekildi. Bu bölüm daha fazla örgütlenmenin ve kendimizi örgütlemenin önemine dikkat çekilerek sonlandırıldı.

Toplantının diğer kısmında ise bu anlamda mahalle özelinde 1 Mayıs çalışmasının nasıl örüleceği üzerinden oldu. Gezi İsyanının mahallemizde de yarattığı etkinin bu anlamda avantaj olduğu ve halkın sokağa çıkma gerçekliğinin çalışmalarımıza da yansıması gerektiği belirtildi. Somut etkinlik ve çalışma önerileri de tartışılarak toplantı sonlandırıldı.

                                                                                                                                                               Altınşehir Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu