Emek

“Amed’de her yol ‘İstasyon’a çıkar”

Amed:Amed 1 Mayıs Tertip Komitesi, 1 Mayıs mitinginin İstasyon Meydanı’nda kutlanması için yaptığı başvurunun, alanın, Memur-Sen’e verildiği gerekçesiyle reddedilmesine ilişkin AZC Plaza önünde basın açıklaması yaptı.

1 Mayıs Tertip Komitesi adına konuşan KESK sözcüsü Uğur Yaman, KESK, DİSK, Türk-İş, TMMOB, Tabipler Odası ve 20’den fazla bileşenin 1 Mayıs’ta İstasyon Meydanı’nda miting yapmak için başvuru yaptığını hatırlatarak; Valiliğin, Memur-Sen’in başvuru yaptığını gerekçe göstererek, başvuruyu reddettiğini bildirdi.

 

“Tüm alanlar 1 Mayıs alanı…”

Yaman, “Eğer bir öncelik yapılacaksa tek başına kutlama yapacak olan Memur-Sen’e değil, 20’den fazla bileşenden oluşan, şehrin yetkili ve gerçek sahiplerine öncelik tanınmalıydı. Yıllardır AKP iktidarının eğitim, sağlık, ulaşım, haberleşmedeki özelleştirmelerine, taşeronlaştırmalarına, iş güvencesi ve güvenliğinin sağlamamasına taşeron işçilerinin sendikalaşmasının engellenmesine kayıtsız şartsız destek olan sarı sendika, ayakkabı kutularında milyon dolarlarla yakalananları ‘Dik dur eğilme, Memur-Sen seninle’ sloganıyla karşılayan, toplu sözleşmede kamu emekçilerine ihanet eden iktidar güdümlü sarı sendikaya istasyon meydanının verilmesi bizler açısından kabul edilirliği yoktur” dedi.

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nı kutlamak isteyen bileşenler olarak 1 Mayıs’ın gerçek sahiplerine verilmesi gerektiğinin tekrarlayan Yaman, aksi takdirde 1 Mayıs günü Amed’in tüm cadde ve sokaklarının 1 Mayıs alanı olacağını vurguladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu