Kadın

Amed’te genç kadına cinsel istismar!

 

H.Merkezi: Amed’te kuzenleri tarafından 17 yaşındayken tecavüze uğrayan Z.K. savcılığa şikayette bulundu.

Uğradığı cinsel istismar sonucu hamile kalan genç kadın, yapılan DNA testinin ardından ailesi tarafından bebeğin biyolojik babası ile evlendirildi. Evlendirildikten sonra da şiddete maruz kalan genç kadın boşanma davası açarak ailesinin yanına geri döndü.

Yaşadığı tecavüz olayı ile ilgili Z.K.’nın ifadesiyle beraber Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında doğan ve şu anda 4 yaşında olduğu öğrenilen erkek çocuğun DNA’sı, şüphelilerin DNA’ları ile karşılaştırıldı. Karşılaştırma sonucunda bebeğin babasının S.K. olduğu tespit edildi. Bunun üzerine ‘Suça Sürüklenen Çocuk’ olarak tanımlanan ve olay tarihinde 17 yaşında olan S.K. hakkında ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ iddiasıyla 22.5 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Mağdurun ifadesinde ismi geçen diğer 3 kuzeni hakkında ise ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan yargılamaya yer olmadığına dair ek karar verildiği belirtildi.

İddianamenin Diyarbakır Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edilmesinin ardından, S.K.’nın yargılanmasına tutuksuz olarak başlandı. Kapalı olarak yapılan yargılamada mağdur Z.K.’nın ifadesi alındı. Duruşma mağdurun beden ve ruh sağlığına ilişkin raporunun alınması için ertelendi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu