Güncel

Anaların öfkesi katilleri boğacak!

 

H.Merkezi: Anneler günü, bütün anneler için çocuklarına iyi eğitim verebildiği, sağlıklı koşullarda büyüttüğü yani çocuklarının yüzünü güldürebildikleri her gündür. Bireysel olarak “gününü” kurtarmış çocuğuna iyi gelecek sağladığını düşünen annelerin olduğu bir dünyada anneler günü kutlanamaz. Ne zaman çocuk ölümleri biter ne zaman bütün anneler çocuklarını kucaklar o zaman anneler günü olur!  

Bugün “anneler günü”. Bugün çocuklarını ölümsüzlüğe uğurlayan annelerin, cumartesi annelerinin, Roboski annelerinin, Gezi şehitleri annelerinin ve emperyalistler aralarında sermayeyi pay edemiyor diye, evlatlarını savaşta kaybeden Suriye’li annelerin günü değil. Reyhanlıda evlatlarını kaybeden anaların ve çocuk yaşta para kazanmak zorunda kalıp, patronların kar hırsına kurban giden çocukların, analarının günü değil. İkiz bebekleri ile hapishanede tutulan Mülkiye Demir Kılınç’ın ve evlatları hapishanelere atılarak insanlık dışı işkencelere tabi tutulan anaların günü değil. Bu gün çocuğuna yedirecek bir lokma ekmek bulamadığı için, çocuğunun yüzüne bakamayan annelerin günü olamaz! Bugün 476 haftadır gözaltında kaybettikleri evlatlarını arayan ve her gün gelecekler umudu ile yaşayan annelerin günü olamaz.

Berkin Elvanı önce “destan yazan” polisine vurdurup sonrada insanlıktan yoksun bir şekilde çıkıp Kürsülerde bir anneyi yuhalattıran bir sistemde anneler günü kutlarsak yüreğimiz kurur!

Bugün böylesi kara bir günden pay çıkaranların ve ceplerini dolduranların günüdür. Kapitalizmin bayram ettiği, anaların ağladığı bir anneler gününü ancak sermaye sahipleri tarafından kutlanır. Bir taraftan savaş ve talan politikalarıyla her gün bir annenin çocuğunu katledip bir taraftan da kürsülerde anneler günü mesajı vermek nasıl bir kendini bilmezliktir. Çocukların ve annelerin kanı ile savaş politikası yürütenler akıttıkları kanda boğulacaklardır. 


 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu