Güncel

AnarchyCr3w Suriyeli Aleviler için hackledi

H. Merkezi: Suriye’de TC destekli çeteler tarafından Alevilere dönük katliamlar sürerken Maoist Kürt Hacker Grubu AnarchyCr3w, bir devlet sitesini hackleyerek bir süreliğine erişime kapattı.

Suriye’de iç savaş sürerken, TC destekli çeteler ve özellikle de El-Nusra’nın bir süredir Maan’da Alevilere dönük katliamlara girişmesine karşın tepkiler sürüyor. Bu katliama karşı bir tepki de Maoist Kürt Hacker Grubu AnarchyCr3w’den geldi.

Gümüşhane valiliğine bağlı AFAD resmi web adresi http://gumushane.afad.gov.tr/ sitesini hackleyen AnarchyCr3w, siteye erişimi bir süreliğine engelledi.

 

“Katliamda TC’nin parmağı var”

Hackerler, onu ile ilgili yaptığı açıklamada “Maan’da Alevilere yönelik katliamda El Nusra üzerinden Türk faşist devletinin parmağı bulunmaktadır. Devletin Ortadoğu politikası kan ve zulümden ibarettir” diyerek yapılan katliamlarda devletin payına dikkat çekti.

Açıklama “Suriye’ye müdahale için binbir yolu zorlayan Türk devleti öncelikle Reyhanlı’da çeteler eliyle kendi vatandaşlarını katletmiş, ancak bunu da Suriye’ye girebilmek için sebep haline getirmeyi başaramayan devlet son çareyi, çetelere verdiği desteği artırarak bölgedeki Kürt hareketi ve Alevilere yönelik tutumunu, tıpkı Roboski’de olduğu gibi katliam boyutuna taşımıştır” sözleriyle devam etti.

 

“Eylemlerimizin devamı gelecek”

Kuruluş amacımıza göre bu adi politikalara karşı reel tepkimizin dışında, sanal becerilerimizle de devlet kurumlarına karşı bilinçli ve örgütlü, ideolojik tavrımız doğrultusunda eylemlerimizi kuvvetlendirme kararı aldık” diyen AnarchyCr3w, açıklamasını “Eylemlerimizin devamı gelecektir. Em na tırsın, em AnarchyCr3w’a! Bijî Sor Kurdistan!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu