GüncelManşet

Ankara Partizan ve YDG’den: “1 Mayıs’ta direnişi haykırmaya”

Ankara: Yazılı bir açıklama yapan Ankara Partizan ve Yeni Demokrat Gençlik 1 Mayıs’ta alanlarda olmaya çağırdı. “Tüm yasaklara, baskı ve sindirme politikalarına karşı ezilen halkların öfkesiyle bilenerek, yine ezilen emekçi yığınlarının yanında, 1 Mayıs’ta isyanı ve direnişi haykırmaya çağırıyoruz” diyen Partizan ve YDG, 1 Mayıs günü saat 12.00’de İtfaiye Meydanı’nda toplanılıp buradan Kolej’e yürüneceğini duyurdu.

Ankara Partizan ve YDG tarafından yapılan açıklamada T. Kürdistanı’nda devam eden katliamlara ve ülkenin batısında ise operasyon ve gözaltı-tutuklama terörüne dikkat çekilerek “TC devletinin azgınca saldırılarıyla beraber aynı zihniyeti taşıyan birçok tacizci/tecavüzcü türemiştir. TC devleti, direnen halkın gücünü, katlederek katledemediğini tutuklayarak kırmaya çalışmıştır” denildi.

Bu saldırı kapsamında Özgür Gelecek gazetesinin de hedef alındığını belirten Partizan ve YDG “Ev baskınlarında gözaltına alınanlardan 4 Partizan okuru tutuklanmıştır. Ev baskınlarının ve keyfi tutuklamaların1 Mayıs’ın hemen öncesinde yapılmış olması kesinlikle tesadüf değildir” dedi.

 

“1 Mayıs’ta direnişi haykırmaya…”

İşçi katliamlarının artması, kıdem tazminatlarının kaldırılmak istenmesi, özel istihdam büroları, kiralık işçilik gibi işçilerin hak gasplarının artmasıyla 1 Mayıs’ın örgütlü gücü devlet için daha büyük bir tehlike haline dönüşmüştür. 1 Mayıs’ın sınıfsal niteliği ve örgütlü gücünden korkarak kendince örgütlü gücümüzü operasyon furyası ile kırabileceğini düşünmüştür. Örgütlü gücün kırılmasıyla ise 1 Mayıs’ın devrimci niteliğini zedeleyebileceğini sanmıştır” denilen açıklama şu şekilde sona eriyor:

“Bizlerse TC devletinin saldırıları karşısında; T.Kürdistanı’ndaki direnişi selamlıyoruz.

Kürt halkından, grevdeki işçilere kadar halkların direniş ruhunu kuşanacak, her alanda daha güçlü ilerleyeceğiz.Yine Kürt halkının direnişine ortak olacak, Alevilerin inanç özgürlüğünü sahiplenecek,erk-ek zihniyete karşı “öz savunma haktır” “LGBTİ’ler vardır” diye haykıracağız.

Gençliğin öfkesi ve dinamizmiyle,işçi direnişlerinde yerimizi alıyor, “modern kölelik”e başkaldırıyoruz.Fabrikalarda, atölyelerde, grevlerde, alanlarda işçi sınıfının mücadelesinin olduğu her yerde mücadele etmeye devam edeceğiz.

Tüm yasaklara, baskı ve sindirme politikalarına karşı ezilen halkların öfkesiyle bilenerek, yine ezilen emekçi yığınlarının yanında, 1 Mayıs’ta isyanı ve direnişi haykırmaya çağırıyoruz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu