Güncel

Ankara Partizan’dan Newroz çağrısı

Ankara: Ülkenin birçok yerinde kutlamaları başlayan ve birçok yerde de hazırlıkları süren Newroz etkinlikleri için Ankara Partizan da bir çağrı metni yayınladı. Çağrıyı sizlerle paylaşıyoruz;

 

Devletin demokrasi öncülüğüne soyunarak propaganda ettiği ve adına “çözüm” ve “barış” denilen süreç, Kürdistan dağlarına yapılan kalekol ve barajlarla savaşa hazırlığının süreci oldu. “Demokratikleşme” süreci Roboskî’de, Gever’de katledilen Kürtlerin kanıyla sulandı. Kürtlerin ulusal demokratik hakları için Rojava’da verdiği mücadele bizzat TC’nin eliyle bastırılmaya, engellenmeye çalışıldı/çalışılıyor.

Roboskî’nin acısının hala taze olduğu; Gezi’nin ruhunun, nefesinin yanı başımızda olduğu bu süreçte TC’nin asıl korkusu olan ülkemizde gelişen muhalefetin Kürt ulusunun mücadelesiyle birleşmesini gerçekleştirmek gerekiyor. Egemenler korkmaktadır, ama asıl korkuları Türkiye Kürdistanı’nda bir güvercinin kanadının kanadığı vakitte dahi ülkenin her yerinde kıyametin kopacağı günlerdir.

Gün Berkin Elvan şahsında katledilen bütün Kürt çocukları için, şovenizm zehrini egemenlere kusturacağımız ve onların asıl korkuları olan kıyametin kopacağı günleri yaklaştırmak için Newroz alanlarını tutuşturma günüdür.

 

NEWROZ PROGRAMI

Mamak – 21 Mart

Toplanma: 18.30

Yer: Hacı Bektaş Veli Parkı (Tekmezar) –( Nato Yolu Caddesi üzerinde)

(Tuzluçayır Meydanı’na yürünecek ve burada etkinlik gerçekleştirilecek)

 

Merkez – 22 Mart

Toplanma: 11.00

Yer: Toros Sokak (Sıhhiye köprüsünün ilerisi)

(Kolej Meydanı’na yürünecek ve saat 13.00’de miting gerçekleştirilecek)

 

ANKARA PARTİZAN

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu