Emek

Ankara’da asgari ücret kampanya çalışmaları

Ankara: Asgari ücret işçiler cephesinden Kıdem Tazminatı gibi hayati bir önem taşımaktadır. Bunu en iyi bilenlerde asgari ücretle çalışan işçilerdir. Patronlar cephesinden ise asgari ücret olabildiğince alt sınırda tutulmak istenmektedir.

Esasta işçileri karın tokluğuna çalıştırmak ve açlık sınırı 1.500 TL iken asgari ücretin 810 TL olarak belirlenmesi de  devletin kimin devleti olduğunu ortaya koymaktadır.

Biz de Devrimci Demokratik Sendikal Birlik olarak başlattığımız kampanya ile birlikte asgari ücret belirlenirken esasta işçilerin talepleri ve ihtiyacı doğrultusun da bir baskılanma oluşturmanın yolu olarak mücadeleyi geliştirmek ve işçileri örgütlemek sendikaları harekete geçirmek acil bir görev olduğunun bilinciyle yürüttüğümüz kampanyamızın Ankara ayağını örmeye devam ediyoruz.

 

Mamak’ta afiş çalışması!

Mamak bölgesinde Şahintepe, Şirintepe, Tuzluçayır ve NATO Yolu Caddesi’nde afişlemeler yaptık. Halkın asgari ücret afişlerimize ilgisi görülmeye değer bir durumken birçok insan bu soğuklarda yürütülen çalışmamızın ayrıca takdir edilmesi gereken bir durum olduğunu ifade etti.

Afiş yaparken ayrıca insanlara sohbet edip onları asgari ücret belirlenmesinde sözümüzü söylemeye birlikte mücadele etmeye çağırdık.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu