GüncelManşet

Ankara’da bir YDG okuru kaçırılıp ölümle tehdit edildi!

Ankara: Siyasi şube polisleri, YDG okuru Mehmet Fatih Can Yavuz’u 19 Ocak akşamı saat 19.30 sularında otobüsle evine giderken herhangi bir gözaltı kararı olmamasına rağmen kaçırdı ve ölümle tehdit etti. 

 

Önce ölüm tehdidi sonra ajanlık teklifi!

Polislerin sahte arama ve yakalama evrakları göstermesiyle beraber herhangi bir gözaltı işlemi yapılmadan, yaklaşık 2 buçuk saat alıkonulan okurumuza katıldığı demokratik eylemlerde çekilmiş fotoğrafları gösterilmiş ve okurumuz “daha önce başkalarına da yapıldığı gibi” öldürülmekle tehdit edilmiştir.

Okurumuzun demokratik haklarına sahip çıkacağını belirtmesi üzerine taktik değiştiren siyasi şube polisleri bu kez de okurumuza iş bulma, düzenli para verme teklif etmiş ve ajanlaştırma çabasına girmişlerdir.

Okurumuzun ailesi eve gelmeyişiyle beraber çocuklarını bulmak için ikametlerinin bağlı olduğu Mamak Jandarma Komutanlığı’nı arayıp, “oğluma ulaşamıyorum” deyince, Mamak Jandarma Komutanlığı’nın direk olarak okurumuzun adını söylemesi, aslında bu kaçırma olayından haberdar olduklarını göstermektedirler.

 

 

Geri adım atmayacağız!

Avukatlar aracılığıyla suç duyurusunda bulunulmuş olup okurumuz ve avukatımız savcılıkta ifade vermiştir.

Devletin bu tür saldırılarına daha birkaç hafta önce de başka bir YDG okurumuz maruz kalmıştır. Toplumsal muhalefetin yükseldiği her dönemde devrimci, ilerici gençliğe farklı taktiklerle saldırılmakta; sindirilmeye ya da ajanlaştırmaya çalışılmaktadır. Bizler YDG olarak okurlarımıza yapılan bu saldırıları teşhir etmekten geri durmayacağız. Devletin hiçbir saldırısı bizlere geri adım attırmayacak. Okurumuza yaşatılan bu durumdan devlet ve devletin kolluk güçleri sorumludur.

YDG susmadı susmayacak!

Yaşasın onurlu mücadelemiz!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu