Güncel

Ankara’da şehitler anılıyor

H. Merkezi: Tarihimizden öğreniyor devrim ve komünizm şehitlerini anıyoruz” şiarıyla örgütlenen devrim şehitleri haftası anması yapıldı. Etkinlik yapılan saygı duruşunun ardından Temel Demirer’in konuşmasıyla devam etti.

Oldukça coşkulu konuşan Demirer, “Biz diz çökmeyenlerin yoldaşlarıyız. Biz halkın gücüne inanıyoruz. Bizi var eden güç halkın gücüdür” dedi.

Temel Demirer’in sözlerinin ardından Partizan adına bir konuşma yapıldı. Partizan, “Gezi isyanıyla başlayıp Kobanê zaferiyle devam eden süreçte zafere ulaşacağız’” diyerek bütün zaferlerin şehitlerin üzerinden yükseldiğine vurgu yaptı.

Daha sonra söz alan Ezilenlerin Sosyalist Partisi, “Kobanê’deki enternasyonal dayanışmayı  ve tüm devrim şehitlerini selamlıyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından sinevizyon gösterimi yapıldı. Sinevizyon esnasında “Mahir, İbo, Deniz, sürüyor sürecek mücadelemiz”, “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya” sloganları atıldı. Sinevizyon, Gezi isyanı ve Kobanê zaferinin görüntüleriyle sona erdi.

ankara etkinlikSinevizyonun ardından Yeni Demokrat Gençlik adına  bir konuşma yapıldı.  YDG adına yapılan konuşmada: ”Bu gün bizi bir araya getiren  bu koltuklarda oturmamızı sağlayan;18 yaşındaki Aşkın Günel’in kabına sığmaz heyecanı ve cesareti , üniversiteli Fatma Acar’ın inatçılığı  ve direngenliği, Oğuz Saruhan’ın ‘Bende olmalıyım’ deme cüreti ve daha nice şehit yoldaşın öfke ve inancının sembolleştiği tarihimizin bizi buralara sürüklemesidir” denildi.

YDG’nin ardından söz alan YDK, ”Bizler örgütlü kadınlar olarak direncimizi Kahraman YPJ’den alıyoruz. Kürt kadın savaşçıların evlerinden kaçarak prangalarını kırarak tecavüzcü DAİŞ çetelerine karşı verdiği savaş ve Komutan Arîn bize yol gösteriyor” dedi.

Etkinlik, şehit ailelerinin yaptığı konuşmalarla devam ediyor

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu