GüncelManşet

Ankara’da halk sokaktaydı

Ankara: Son süreçte devlet içerisinde ortaya çıkan yolsuzluk ve kirli ilişkilere karşı bu akşam (27 Aralık) ülkenin birçok yerinde olduğu gibi Ankara’da da Güvenpark’ta buluşularak bir eylem gerçekleştirildi.

Ankara Dayanışması ve birçok devrimci, ilerici örgütün çağrısıyla yapılan eylemde çekilen ajitasyonlarda AKP hükümetinin kirli ilişkilerine karşı mücadele çağrısı yükseltildi. Ayrıca sık sık “Her yer rüşvet, her yer yolsuzluk!”, “Birleşe birleşe kazanacağız!” sloganları atıldı.

 

Yürüyüşe saldırı

Taksim ve birçok yerde polisin azgın bir şekilde halka saldırdığı anlarda, Güvenpark’ta toplanan kitle Kızılay Meydanı’nı kapatarak AKP il binasına yöneldi. Yürüyüş esnasında Halk Bankası’nın üzerine de yazılamalar yapıldı.

Polisin Mithatpaşa Caddesi’nde yapılan yürüyüşe saldırmasıyla aralarında ankarada 27 aralik2Partizan, DDSB ve YDG’nin de olduğu kitlenin bir kısmı ara sokaklara çekilirken diğer bir kısmı ise çevik kuvvet tarafından gaz bombalarıyla Kolej meydanına sürüldü.

 

Polis caddeleri işgal etti

Kısa bir zaman TOMA’lar meydanda ve meydan etrafında gezindi. Ayrıca Sakarya ve Yüksel gibi sık kullanılan caddelerde de polis adeta işgal gerçekleştirdi, çok sayıda gaz bombasıyla etrafı gaza boğdu. Polis saldırısında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Özellikle Kolej meydanına kurulan barikatlarla çatışmalar saat 22.00’ye kadar sürdü.

 

Mamak’ta yürüyüş

Kızılay’daki saldırının ardından Mamak Tuzluçayır halkı saat 22.00 sularında sokaklara çıktı. Halk mahalle içinde yürüyüş yapıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu