GüncelManşet

Ankara’da konser çalışmaları başladı!

Ankara: Özgür Gelecek gazetesi tarafından 16 Şubat günü Tuzluçayır’da “Mahallemize, geleceğimize sahip çıkıyoruz!” şiarıyla bir konser etkinliği düzenlenecek.

Yıllardır devletin çeteleştirme, yozlaştırma ve asimilasyon politikalarının en fazla uygulanmaya çalışıldığı yerlerden biri olan Mamak Tuzluçayır ve çevresi en son cami-cemevi projesiyle gündeme gelmişti. Gezi İsyanı boyunca kitlesel eylemlerin yapıldığı mahallede, cami-cemevi projesine karşı da militan ve kitlesel eylemler gerçekleşmişti. İşte böylesi bir süreçte “gerçekler devrimcidir” şiarını kuşanan Özgür Gelecek emekçileri ve okurları tarafından “mahallemize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz” çağrısıyla bir konser etkinliği düzenlenecek.

Agîrê Jiyan, Muharrem Temiz, Pınar Aydınlar ve Grup İsyan Ateşi‘nin ezgileriyle katılacağı etkinlik 16 Şubat’ta, Alyans Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek. Mahallede ve Ankara merkezinde çok sayıda kafe ve esnafın sponsor, davetiye temin noktası olduğu etkinlik için önümüzdeki günlerde çalışmalar yoğunlaşacak.

Etkinlik çalışmaları başladı

16 Şubat’taki etkinlik için 23 Ocak günü yoğun afiş çalışması gerçekleştirildi. Tuzluçayır, General Zeki Doğan ve Nato Yolu Caddesi bölgelerinde yapılan afişler mahalle halkı tarafından ilgiyle karşılandı. Çok sayda mahallelinin konserle ilgili sorular sorduğu çalışmalar sırasında ara sokaklar, duraklar ve henüz gidilmemiş birçok noktaya “mahallemize, geleceğimize sahip çıkıyoruz!” şiarlı afişler yapıldı.

Önümüzdeki günlerde konser etkinliğiyle ilgili stant çalışması, gazete ve davetiye dağıtımları gerçekleştirilecek. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu