Emek

Ankara’da on binler yürüdü

Eğitim-Sen’in “4+4+4’e karşı 4 koldan Ankara’ya yürüyoruz” şiarıyla organize ettiği miting 15 Eylül günü on binlerce insanın katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye’nin dört bir yanından akın eden eğitim emekçilerinin kitleselliği dikkat çekerken, mitingi merkezi olarak ele alan devrimci, demokratik kurumların katılımı da önemli bir ayrıntı olarak yer aldı. Eğitim-Sen Şubeleri ve tüm KESK bileşeni Sendikalar Hipodrom önünde buluşup miting alanına yürüyüşe geçerken, içlerinde HDK’nin (Halkların Demokratik Kongresi) de olduğu çok sayıda devrimci, demokratik, yurtsever kurum da Gar önünde buluştu. Hipodrom’dan Sıhhiye’ye hareket eden Eğitim-Sen’li emekçilerin yürüyüşü uzun dakikalarca sürerken, yürüyüş kolunun uzunluğu sarı bir nehri andırdı.

HDK bileşenlerinin ortak pankart arkasında kendi pankart ve flamalarıyla katıldığı yürüyüşte DDSB (Devrimci Demokratik Sendikal Birlik) de “Saldırılara Karşı Birleşelim Örgütlenelim” pankartıyla yer aldı. Yeni Demokrat Gençlik’in de flamalarıyla katıldığı yürüyüş Sıhhiye alanındaki mitingle devam etti.

Miting alanında KESK Genel Başkanı Lami Özgen ve Eğitim-Sen Genel Başkanı Ünsan Yıldız birer konuşma yaptılar. Yapılan konuşmalar da 4+4+4 adı altında eğitimde yapılan değişiklilere teslim olunmayacağı vurgulanırken, okulların açılacağı günden itibaren mücadelenin yükseltilmesi gerektiği çağrısı yapıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu