EmekGüncel

Ankara’ya yürümek isteyen Birleşik Metal-İş üyelerine polis saldırısı

Birleşik Metal-İş'e üye olduktan sonra işten atılan ve ücretsiz izne zorlanan Systemair HSK, Özer Elektrik ve Baldur işçileri, Ankara yürüyüşlerini başlatmak üzere sendikanın Gebze 1 No'lu Şube binası önünde toplanan işçilere polis saldırdı.

DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikasına üye oldukları için patron tarafından tazminatsız şekilde işten atılan ve ücretsiz izne çıkarılan Systemair HSK, Özer Elektrik ve Baldur fabrikaları işçileri, Ankara’ya başlatacakları yürüyüş için Gebze’de bir araya geldi.

Birleşik Metal-İş Sendikasının Gebze 1 No’lu Şube binasının önünde toplanan işçiler “Sendikalaşma hakkı istiyoruz” pankartı açtı. Yürüyüş dolayısıyla sendika binası çevresine çok sayıa polis konuşlandırıldı.

Barikat önünde açıklama yapan işçiler “İşçiye değil, patronlara barikat” sloganını attı.

Kocaeli Valiliği, işçilerin yürüyüş kararı almasının ardından koronavirüs salgını gerekçesiyle kentte 30 gün boyunca eylem ve etkinlik yasağı ilan etmişti.

Polis yasağı gerekçe göstererek yürümek isteyen işçilere saldırdı. İki işçinin gözaltına alındığı eylemde polis barikatının önünde bekleyiş sürüyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu