Emek

Antakya DDSB’den Kampanya Çalışmaları!

Antakya: DDSB olarak “İnsanca yaşam, Yaşanabilir Ücret” şiarıyla başlattığımız çalışmaların Antakya ayağını ilçe ve beldelerde bildiri dağıtımlarıyla sürdürdük. 

Asgari Ücret Kampanyasının Antakya ayağını bugün saat 17.00’de yapmış olduğumuz eylemle noktaladık.

Ahmet Atakan’ın katledildiği yerde DDSB olarak hükümet tarafından açıklanan %5 ‘lik asgari ücret zammını tanımadığımızı, bu zammın işçi için ölme, sadece üretebilmek için yaşa anlamına geldiğini üzerine giydiği kefeni ve boynundaki kemeri ile anlattı bir arkadaş.

17 Aralık “operasyonuyla” devletin yolsuz yüzünü açığa çıkaran ayakkabı kutuları da eylemimizin ana “malzemesiydi” Asgari ücret yazan kutuyu açarak içindeki ekmeği arkadaşlarımızla paylaştık, ayrıca AKP kutusundaki dolarları da eylem sonrasında oturduğumuz mahalle kahvesindeki emekçilere bıraktık.

Daha önceki çalışmalarımızda olduğu gibi yerel basının ilgisi iyiydi. Kitlenin toplanmasını beklerken pazardan dönen bir kadın eylemi sordu, anlattığımızda “durun beni de bekleyin, ben bir emekliyim nasıl geçineyim, çocuk okutayım.” diye çalışmamıza destek verdi.

Sık sık “yaşasın sınıf dayanışması”, “sefalet zammı istemiyoruz”, “birlik mücadele zafer“ sloganları atılan eyleme SODAP’ta katılarak destek verdi.

Açıklama 5 Ocak’ta DDSB’nin İstanbul’da yapılacağı eyleme çağrı yaparak sonlandırdık.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu