Gençlik

Antakya’da 6 Mayıs

Antakya: Bugün Antakya’da liseliler 6 Mayıs 1972’de asılarak katledilen ’68 döneminin devrimci önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı anmak için basın açıklaması yaptı.

Direnişçi Liseliler (LDG) ve Liseli Yeni Demokrat Gençliğin (Liseli YDG) örgütlediği eylem liselilerin PTT önünde saat 16.00’da toplanması ile başladı. Daha sonra kitle burada basın açıklaması yaptı. Liseliler adına açıklamayı Halil Yakut okudu.

 

“Denizler günceldir”

Açıklama “1972 yılında 6 Mayıs günü ölüme gönderilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın isimleri milyonların yüreğinde yaşamaya devam ediyor” şeklinde başladı.

Yakut “Deniz Gezmiş ve yoldaşlarının mücadele geleneğine, bir bütün olarak 68 ruhunun yeniden canlandırılmasına ihtiyacımız var. Biz liseliler olarak onları anarken amacımız onların bugün halen güncel olan fikirlerini yeniden öğrenmek ve öğretmektir” diyerek açıklamayı sonlandırdı.

Eylem sırasında sık sık “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Emperyalistler işbirlikçiler 6. Filoyu unutmayın”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganları atıldı.

Eylem saygı duruşunun ardından son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu