Güncel

Antakya’da Ali İsmail davasına çağrı

Antakya: 3 Şubat günü Kayseri’de görülecek Ali İsmail Korkmaz davası öncesinde Antakya’da HDK Gençlik Meclisi’nin çağrısı ile bir araya gelen şehit aileleri halkı Kayseri’de görülecek duruşmaya çağırdı.
Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısında ilk olarak Ali İsmail Korkmaz’ın abisi Av. Gürkan Korkmaz söz aldı. Dava hakkında bilgi veren Korkmaz, davanın Kayseri’ye taşınmasının bir hukuksuzluk olduğunu belirtti. Kardeşinin 4 polis ve 4 sivil faşist tarafından darp edildiğini ifade eden Korkmaz, savcılığın soruşturma boyunca pasif kaldığını söyledi. Davanın sadece Korkmaz ailesinin değil tüm halkın davası olduğunu söyleyen Korkmaz herkesi davayı sahiplenmeye çağırdı.

 

“Halkın vicdanında devlet ifşa olmuştur”
Daha sonra söz alan Ahmet Atakan’ın babası Ali Atakan, devletin Roboski’den Reyhanlı’ya hukuksuzluğunu ifade etti. Atakan, halkın vicdanında devletin ifşa olduğunu belirtti.
HDK Gençlik Meclisi adına konuşan Ozan Taş ise 3 Şubat’ta görülecek davanın tarafı, muhatabı olduklarını, “Tüm Antakya halkını Kayseri’ye, davanın parçası olmaya çağırıyoruz” dedi.
Davanın gizlenmeye, halktan kaçırılmaya çalışıldığını ifade eden Taş, “Biz Kayseri’ye de kaçırılmış olsa da davanın takipçisi olacağız” diyerek Antakya’dan kaldıracakları otobüslerle 3 Şubat’ta Kayseri Adliyesi önünde hesap soracaklarını, adalet isteyeceklerini söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu