Gençlik

Antakya’da gezi tutsakları ile dayanışma

Antakya: YDG (Yeni Demokrat Gençlik)’nin de bileşeni olduğu Antakya HDK gençlik meclisinin çağrısıyla PTT önünde toplanan kitle gezi tutsaklarını unutmadığını göstermek için basın açıklaması gerçekleştirdi. 

PTT önünde toplanan kitle adına açıklamayı Ozan Taş okudu. Taş “ Halk ayaklanmasının tutsaklarına dönük faşist devlet terörü sürmekte. Siyasi iktidarın hala korkulu rüyası olan, gözaltı, tutuklama ve yasaklarla sindiremediği ayaklanmanın tutsakları ise F tipi zindanlarda direnişi sürdürüyor” diyerek açıklamaya başladı. Siyasi tutsakların yaşadığı hak gasplarına dikkat çeken Taş “Her geçen gün arkadaşlarımızın karşılaştığı bir hak gaspının haberini alıyoruz” diyerek bu duruma tepki gösterdi.

Bugün yeni yılı zindanda karşılayacak olan devrimci tutsaklara dayanışma kartları yolluyoruz yollayacaklarını belirten Taş, Halklarımızın özgürlük kavgasının zafere ulaşacağı ve hırsız iktidarların mezarını kazacağımız bir yıl olması dileğiyle halkımızın yeni yılını şimdiden kutluyoruz’ dedi. 

Açıklamanın ardından gençler tutsaklar için hazırlamış oldukları kartları göndererek eyleme son verdiler.

Gafil avlanan

Polisin acemiliğinden’de yararlanan gençler dağıldıktan sonra bir anda tekrardan toparlanarak yasaklı Saray caddesinde sloganlarla yürüyüşe geçti. Kitlenin arkasından gelen ve “gafil avlanan” sivil polisler gençlere yetişemedi. Aylardan sonra Saray caddesinde slogan sesi duyan esnaf, gençleri alkışlayarak eyleme destek verdi. Gençler dağıldıktan sonra caddeye gelen ve birbirlerine fırça atan polislerin hali görülmeye değerdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu