Güncel

Antakya’da Soma Öfkesi

Antakya: Dün ( 15 Mayıs) Antakya’da aralarında Partizan ve YDG okurlarının ve birçok devrimci demokrat kurumun katılımıyla Soma’da ki katliam protesto edildi.

Saat 20.00 da Uğur Mumcu meydanında toplanan kitle buradan Sevgi direniş parkına yürüdü. Yürüyüş sırasında YDG ve Partizan okurları birçok noktaya yazılama yaptı. Daha sonra kitle parka geçecekken bir sivil polis yazılama yapan YDG okuruna müdahale etmek isteyince diğer devrimci demokrat kurumların desteğiyle polislere müdahale edildi. Bir sivil polisin ESP üyesi bir kişiye silah çekip küfür etmesi üzerine arbede büyüdü.

Arbedenin ardından kitle parka geçerek bir forum gerçekleştirdi.

Foruma halkın birçok kesiminden kişi katıldı. Forum sırasında birçok kişi forumun öneminden bahsetti. Forumda birçok konuda çeşitli tartışmalar yaşandı. Forumda söz alan bir YDG okuru da ‘ Bugün direnişi büyütmek için Kaypakkaya’yı anlamak ve anmak çok önemli bir yerde durmaktadır.’ dedikten sonra oradaki insanları 18 Mayıs anmasına davet etti. Forumda sokağa inmenin önemi üzerine bir tartışma yürütülürken bir üniversite öğrencisinin ‘ Bugün sokağa inmeyen kişi babamda olsa o kişi bana samimi gelmez’ demesi dikkat çekiciydi.

Eylem forumun bitmesinin ardından son buldu.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu