Güncel

Antalya’daki 8 öğrenci adliyeye sevk edildi

H. Merkezi: 14 gün öne gözaltına alınan 8 Akdeniz Üniversitesi öğrencisi, bu gün adliyeye sevk edildiler. Polis ifadelerinde susma haklarını kullandılar.

Devlet ne yaptığını şaşırmış durumda

DİHA’nın haberine göre, Polis sorgularında susma haklarını kullandılar. Devrimci öğrencilere yöneltilen suçlama ise çok komik; AKP’nin “Demokrasi Nöbetleri” etkinliklerine “FETÖ/PDY üyeleriyle birlikte bombalı eylem gerçekleştirecekleri”. 15 Temmuz darbe girişimini devrimci ve yurtseverlere karşı nasıl kullanacağının peşine düşen iktidar devrimci demokrat yurtsever öğrencilere ne suçlama yapacağını şaşırdı.

Ortaya bir karışık yapalım demişler

Polis sırasında öğrencilere yöneltilen sorulardan birisi, “Kimlik bilgileri tespit edilemeyen örgüt mensuplarını ikametinizde barındırabileceğiniz, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY mensuplarınca gerçekleştirilen darbe girişiminin güvenlik güçleri üzerinde moral/motivasyon açısından olumsuz etki yapacağı ve güvenlik zafiyeti oluşacağı düşüncesi ile PKK/KCK’nin talimatları doğrultusunda, eylem yapmak üzere gönderilen/gönderilecek olan örgüt mensupları ile birlikte hareket edeceğiniz/edebileceğiniz ve bu örgüt mensupları ile birlikte Antalya ilinde/turizm bölgelerinde bomba yüklü araçla başta ‘demokrasi yürüyüşleri/nöbetleri’ ve ‘ekonomik hedefler’ olmak üzere ‘orman yakma’ vb. eylemleri gerçekleştirebileceğiniz şeklinde hakkınızda bilgiler edinilmiştir. Konu ile ilgili bildiklerinizi anlatınız” şeklinde. Bu sorular karşısında susma haklarını kullanan ve ifade vermeyen devrimci öğrenciler mahkemeye sevk edildiler. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu