Güncel

Ağrı’da Seçimler Tekrarlanacak!

Amed: 30 Mart 2014 günü yapılan yerel seçimlerinde BDP’nin Ağrı’da belediyeyi kazandığı kesinleştikten sonra AKP’nin itirazı üzerine oylar 16 kere sayıldı ve en sonunda seçime şaibe karıştığı gerekçesiyle 1 Haziran 2014 de tekrar seçim yapılacağı açıklandı.

BDP Ağrı Belediye Eşbaşkan adayı Sırrı Sakık, adliye önünde yaptığı açıklamada : ”AKP’ye çağrımızdır. Burada adayınızı da değiştirebilir, yeni adayınız veya eski adayınızla da gelebilirsiniz. Halkın iradesine hep beraber gideceğiz. Sizin bütün hilelerinize rağmen 30 Mart’ta Ağrı’nın bütün alanlarında sizinle hesaplaşmak bizim boynumuzun borcudur.

Biz bu süreci niye bu şekilde başlattık çünkü halkımızı korumak ve kollamak istedik. Bir damla kanın akmaması için bütün belediye başkanlıklarını, milletvekilliklerini feda edecek bir gelenekten geldiğimizi halkımız bilmelidir. Türkiye’de yaşanan 1 yıllık barış sürecinin zarar görmemesi adına böyle bir noktaya geldiğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz. Bu kararın halkımıza ve barışa katkısı olacaktır.

 Sokakları böyle tetikleyen egemen güçlerinde buradan bir ders almaları gerektiğini ve barışın ruhuna uygun hareket etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Yarından itibaren seçim çalışmalarına başlıyoruz. Buradan yine çağrımdır’’ dedi.

Halkın 1 Haziranda Ağrı’da, sandığa yansıtacağı irade AKP’nin tutumu karşısındaki tepkisinin de ifadesi olacak.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu